Новини
Боярка
Дати
Київ

Небесний дзвін з Боярки: відзначався День народження Героя Небесної Сотні


Ігорю Бачинському 30 листопада виповнилось би 38 років.

Фото: heavenly-hundred

1 грудня Національний музей Революції для вшанування пам’яті Небесної Сотні відкрив Дзвін Гідності. Його встановлено на території майбутнього Меморіалу Героїв Небесної Сотні. За твердженням істориків і публіцистів, саме 1 грудня Євромайдан переріс у Революцію Гідності.

Як і дерев'яні хрест та каплиця на місці розстрілів, дзвін поруч зі стелою з портретами загиблих протестувальників знаменуватиме подвиг героїв і звитягу українського народу. А вже з січня буде впроваджена нова практика комеморації: у День народження кожного Героя Небесної Сотні лунатиме Дзвін Гідності. Про це повідомила Ольга Савенок - куратор інформаційно-виставкового центру.

Фото: maidanmuseum

Тож 30 листопада наступного року дзін лунатиме і на честь жителя м. Боярка Ігоря Бачинського. Учасник Революції Гідності, захисник Євромайдану, Герой Небесної Сотні та Герой України — саме такі звання здобув видатний боярчанин. Про це повідомляє Громадська організація "Родина Героїв "Небесної Сотні".

Життєпис Ігоря Бачинського

Народився Ігор 1983 року в Києві, згодом родина переїхала до Умані. На жаль, батьки хлопця померли, коли він навчався в 11-му класі. Після закінчення школи він вирішив приїхати до дідуся й бабусі у Боярку, де й залишився жити.

У 2002-2003 роках Ігор служив рядовим у Збройних силах України, спочатку в Харкові, а потім у Василькові - в авіаційній частині. Після демобілізації повернувся у Боярку, здобув професію кухара й створив сім’ю. А вже у 2010 році народилась донька Софія.

Фото: Кіналь Олег

Участь у Революції Гідності

Взимку 2013 року Ігор щоденно їздив на Майдан Незалежності, де був активним учасником Революції Гідності. Щоб увесь свій вільний час перебувати на Майдані, Ігор був змушений звільнитися з роботи. Коли ситуація на Майдані погіршилась, перебрався туди на постійно.

18 лютого 2014 року Ігор отримав важкі травми у протистоянні з бійцями “Беркуту” від вибуху гранати. Тиждень він боровся за життя та готувався до операції в Польщі. Проте 25 лютого серце Ігоря Бачинського перестало битися.

Фото: kyiv.24tv.ua

На його честь біля Краєзнавчого музею у Боярці було відкрито меморіальну дошку, а у Києві на вул. Інститутській викарбувано меморіал з його іменем та портретом.

Нагороди і відзнаки

21 листопада 2014 року Ігорю Бачинському було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно).

4 липня 2015 року патріарх УПЦ КП Філарет нагородив Героя почесною медаллю “За жертовність і любов до України” (посмертно).

8 травня 2016 року, під час Служби Божої в соборі Святого Юра у Львові, подвиг Героя було відзначено Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава (посмертно).

Фото: nebesnasotnya

"Погляд" інформував про те, що 19 серпня 2014 року житель Ірпеня Сергій Шкарівський не повернувся з розвідки, коли перебував у центрі Іловайська. Його життя обірвали постріли снайпера.

Також ми розповідали про втрату на Донбасі: поранений ворожим снайпером воїн помер у лікарні 24 листопада 2020 року. Фастівчанин  Мінкін В’ячеслав Юрійович був важко поранений підступним снайперським пострілом зі сторони російсько-окупаційних військ. За його життя боролися військові лікарі. Але проведені невідкладні реанімаційні заходи не дали результатів. Врятувати життя воїна не вдалося, 31-річний В’ячеслав помер.