#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Довкілля
За кордоном

Названа «зелена» столиця Європи–2021

25.01.2021 Бобрик Юлія 0

Місто на півдні Фінляндії Лахті багато років входить до числа лідерів в області охорони навколишнього середовища.

Про це повідомили на сайті Європейської комісії.

В 2021 році «зеленою» столицею Старого світу Європейська комісія назвала Лахті. Це найменше та найпівнічніше з міст, яке коли-небудь удостоювали цього звання. Населення Лахті становить 120 тисяч осіб.

Місто опалюється переробленим паливом. Викиди парникових газів скоротилися на 70% в порівнянні з 1990 роком. До 2025 року Лахті стане першим великим містом Фінляндії з нульовим балансом викиду вуглецю, а до 2050 року поставлена мета вийти на безвідходну економіку замкнутого циклу. Також Лахті – піонер в zero waste, більше 99% побутового сміття тут переробляється.

Довідка. Премія «зеленої» столиці Європи була заснована в 2010 році, її першим володарем став Стокгольм, Швеція. Потім цього звання удостоювалися Гамбург (Німеччина), Віторія-Гастейс (Іспанія), Нант (Франція), Копенгаген (Данія), Брістоль (Англія), Любляна (Словенія), Ессен (Німеччина), Неймеген (Нідерланди), Осло (Норвегія) і Лісабон (Португалія).

Як повідомляв «Погляд», на початку січня стало відомо, що столиця України потрапила в топ-100 міст планети з найбільшою часткою зелених насаджень.

Натомість Україна 20-та у світовому рейтингу ефективності боротьби зі зміною клімату та потрапила в топ-100 рейтингу індексу людського розвитку.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.