Новини
Новини Київської області
Головні новини
Здоров'я

Навіщо і як обирають керівників медичних закладів третинної ланки на Київщині


Медична реформа триває, а отже, в її рамках потребують перетворення 22 заклади третинної ланки на Київщині. Це комунальні некомерційні підприємства (КНП) спеціалізованих медичних закладів Київської обласної ради. У рамках реформи нещодавно стартували конкурси на посади генеральних директорів цих закладів. За якими критеріями обирали керівників на посади генеральних директорів, дізнавався кореспондент ІА «Погляд», побувавши на засіданні 28 лютого.

Навіщо і як обирають керівників медичних закладів третинної ланки на Київщині

Протягом тижня, з 24 по 28 лютого, було проведено конкурси по 17 медичним закладам Київської області. По 10 закладам були визначені переможці, для 7 закладів конкурси не відбулись у зв’язку з тим, що жодний кандидат не отримав підтримки або претенденти були не допущенні до конкурсу у зв’язку з недоліками в поданих документах.

Голова конкурсних комісій Роман Титикало в інтерв’ю «Погляду» зазначив: «У мене щодо жодного з конкурсів, які вже відбулись, та прийнятих рішень немає сумніву щодо об’єктивності. Ми обрали кращих. Ті кандидати, які своїми виступами не змогли переконати конкурсну комісію, вибули. Також не було обрано очільників у тих закладах, де конкурсна комісія не була впевнена. У деяких закладах діючі керівники (теперішні головні лікарі – ред.), які на достойному рівні показали результат свого очільництва, були підтримані комісією. Крім того, радують випадки, коли молоді та талановиті керівники були обрані з колективу на заміну діючим, які десятки років керували медичними закладами Київщини».

Варто зазначити, що всі засідання є відкритими для загального перегляду і кожний може переконатись в об’єктивності та прозорості конкурсів, переглянувши відеозапис за посиланням.

До 5 березня ще можна подати документи на участь у конкурсах на посади генеральних директорів таких медустанов:
КНП КОР «Київська обласна клінічна лікарня»;
КНП КОР «Київський обласний онкологічний диспансер»;
КНП КОР «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

Конкурси проходитимуть 10 та 11 березня.

Як зазначила перша заступниця голови Київської обласної ради Тетяна Семенова в коментарі «Погляду», у Київській області є діаметрально різні медичні установи: ті заклади, де головні лікарі, які виконують обов’язки генеральних директорів, самі не беруть кошти за медичні послуги і не дозволяють лікарям це робити, а є й такі, де хворого можуть влаштовувати на лікування в стаціонар протягом 2 днів. «Тому до нас в Київську облраду часто звертаються незадоволені пацієнти. Тож в багатьох випадках потрібен «дзвінок зверху». Я особисто проти такого підходу, такої практики, я за те, щоб лікарі виконували свої обов’язки. Від генеральних директорів я чекаю, перш за все, ефективних менеджерів, які б могли створити здорову атмосферу в колективі, уміли знайти додаткові статті надходження фінансування та інвесторів. Якщо людина пропрацювала з 90-х років керівником закладу і заклад розвалився – це про багато що говорить. Не хочу називати прізвища таких управлінців, але у нас під час конкурсних засідань були такі випадки. Там головний лікар не дбав про розвиток свого «дітища», а лише отримував заробітну плату. Я впевнена, що все залежить від тієї людини, яка поведе за собою колектив», – наголосила Тетяна Семенова.

Цікаво, що для того, щоб стати генеральним директором одного з цих закладів, не потрібно бути медиком. Це може будь-хто з досвідом робити на посаді керівника мінімум 7 років. «Але це не проста робота. Людина має віддаватися справі на всі 100%, – додає Тетяна Семенова. – Передусім, у майбутнього керівника має бути своє бачення шляхів розвитку очолюваного підприємства. Це має бути ефективний і потужний менеджер. Їхній потенціал ми бачимо під час їхньої презентації, яку вони демонструють перед членами комісії. Вік особливого значення не має. Але керівник має в першу чергу йти в ногу з часом, бути активним, мати сили і натхнення вирішувати нагальні проблеми».

Наприклад, за словами Тетяни Семенової, приємно вразив конкурсну комісію очільник Київського обласного психіатрично-наркологічного об’єднання, що в смт Глеваха Васильківського району, Геннадій Зільберблат. Він багато років поспіль очолює лікарню. «Незважаючи на вік, він настільки по-сучасному підійшов до презентації, продемонстрував своє бачення розвитку закладу, а також запропонував варіанти розміщення в Київські області центру для воїнів ООС», – розповіла перша заступниця голови Київської обласної ради.

Київське обласне психіатрично-наркологічне об’єднання (Глеваха)

За її словами, сьогодні в Україні є дві категорії лікарів: дуже багаті і дуже бідні. Тож ці конкурси допоможуть прозоро обрати достойних кандидатів на посади генеральних директорів комунальних некомерційних підприємств (КНП) спеціалізованих медичних закладів Київської обласної ради. А на своїй фейсбук-сторінці посадовиця зазначила: «Не слухайте нікого. За участь у конкурсах і посади платити не треба. Головне, дотримуйтесь конкурсних вимог, будьте уважними, коли збираєте пакет документів, аби нічого не пропустити, будьте впевненими у своїх презентаціях і відповідях».

Перелік закладів третинної ланки, до яких обирають генеральних директорів у рамках медичної реформи:

Генерального директора КНП КОР «Київська обласна лікарня»;
Генерального директора КНП КОР «Київська обласна дитяча лікарня»;
Генерального директора КНП КОР «Київська обласна туберкульозна лікарня № 2»;
Генерального директора КНП КОР «Київський обласний фтизіатричний центр»;
Генерального директора КНП КОР «Київське обласне психіатрично-наркологічне об’єднання»;
Генерального директора КНП КОР «Київська обласна психоневрологічна лікарня № 2»;
Генерального директора КНП КОР «Київський обласний перинатальний центр»;
Генерального директора КНП КОР «Київська обласна лікарня відновного лікування»;
Генерального директора КНП КОР «Київський обласний центр служби крові».
КНП КОР «Білоцерківський обласний онкологічний диспансер»
КНП КОР «Білоцерківський протитуберкульозний диспансер»
КНП КОР «Обласний дитячий санаторій «Поляна»
КНП КОР «Київський обласний центр громадського здоров’я»
КНП КОР «Київський обласний центр реабілітаційної та спортивної медицини»
КНП КОР «Київський обласний шкірно-венерологічний диспансер»
КНП КОР «Київський обласний дитячий санаторій»
КНП КОР «Київський обласний кардіологічний диспансер»
КНП КОР «Київський обласний центр профілактики та боротьби з ВІЛ\СНІДом»
КНП КОР «Київська обласна дитяча лікарня № 2»
КНП КОР «Київська обласна клінічна лікарня»;
КНП КОР «Київський обласний онкологічний диспансер»;
КНП КОР «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».