Новини
Всесвіт

Наприкінці травня комету SWAN можна буде побачити неозброєним оком

19.05.2020 Бобрик Юлія 0

Нещодавно комета SWAN (Лебідь), відкрита астрономами в квітні 2020 року, наблизилася до Землі на мінімальну відстань в 84 млн км. Жителі Південної півкулі вже спостерігають за нею, а от Північній півкулі потрібно ще трохи зачекати.

Про це повідомляє Space.com.

Перші знімки комети були зроблені апаратом Solar Wind ANisotropies instrument (SWAN), встановленим на борту станції SOHO. Наразі вона продовжує шлях до Сонця. З середини травня комету видно і в Північній півкулі, але погано, краще – буде наприкінці місяця, запевняють вчені.

27 травня вона повинна зблизитися з Сонцем на відстань 64 млн км. Не виключено, що від тепла зірки вона розпадеться на частини, як це сталося з іншого кометою – ATLAS.

Як побачити комету SWAN на небі?

У Північній півкулі комета знаходиться досить низько над горизонтом, але її можна побачити за допомогою хорошого бінокля або телескопа. Очікується, що незабаром комета SWAN (C/2020 F8) стане доступною для спостережень і в Північній півкулі. Зараз комету можна знайти неподалік від сузір'їв Трикутник і Персей. На початку червня вона перейде в сузір'я Візник.

19, 20 і 21 травня комета SWAN на нічному небі наблизиться до зірки Алголь (Бета Персея, відома як «Зірка Диявола») сузір'я Персей. Для спостерігачів із Землі комета виглядає як нечітка зеленувата пляма. 21 і 22 травня комета SWAN можна буде знайти поруч із зірками Дельта Персея (Delta Persei, δ Perseus) і Мірфак (Альфа Персея, Alpha Persei), а 21 і 22 травня пройде неподалік від ATLAS (C/2019 Y4), яка мала стати найяскравішою кометою за останні 13 років, проте в квітні в об’єктив телескопа Хаббл потрапило руйнування небесного тіла.