Новини
Всесвіт
За кордоном

Над Землею зійшов «рожевий» супермісяць: фото з різних куточків світу


Сьогодні вночі супутник Землі, роблячи свій оберт навколо блакитної планети, за законами астрономії наблизився до точки перигелія щодо Землі.

Мехіко, Мексика
Фото: AP Photo / Marco Ugarte

В ніч на 8 квітня Місяць наблизився по своїй еліптичній орбіті на максимально близьку відстань до нашої планети – 384 400 км. Саме цієї ночі місяць здавався найбільшим та найяскравішим, це явище називається супермісяць. В 2020 супермісяць можна було спостерігати лише один раз - сьогодні. Проте наступні повні місяці, які будуть не такими велики, в 2020 році можна побачити: 7 травня, 5 червня, 5 липня, 3 серпня, 2 вересня, 2 жовтня, 31 жовтня, 30 листопада та 30 грудня.

Берлін, Германія
Фото: REUTERS / Annegret Hilse
Великобританія
Фото: Danny Lawson / PA via AP
Рим, Італія
Фото: REUTERS / Alberto Lingria

Якщо ж ви пропустили це казкове явище – не засмучуйтесь. Ще кілька ночей у вас буде шанс роздивитися супутник. Фахівці радять обирати час для вивчення поверхні Місяця за кілька днів до або після повного Місяця. Кажуть, що в ніч супермісяця він занадто яскравий, аби побачити більше деталей. Тож сьогоднішня ніч – може бути найкращим часом в цьому році для вивчення поверхні супутника. А чим ще здивує зоряне небо в квітні – читайте за посиланням.

Франкфурт, Німеччина
Фото: AP Photo / Michael Probst
Краків, Польша
Фото: EPA-EFE / LUKASZ GAGULSKI POLAND OUT

До речі, чому квітневий повний місяць, зазвичай, називають «рожевим»? Цю назву дали американські племена на честь появи в квітні перших польових диких квітів, зокрема, диких флоксів. У США такі квіти часто називають «рожевими мохами» . Тобто, незважаючи на назву, насправді, місяць не рожевий, хоча на деяких світлинах ми бачимо його саме рожевим.

Афіни, Греція
Фото: AP Photo / Petros Giannakouris
Дрезден, Німеччина
Фото: Robert Michael / dpa-Zentralbild / dpa via AP