На Вишгородщині знаходиться рідкісний екземпляр «Кобзаря» з ілюстраціями Василя Седляра
12 квітня – 120 річниця з дня народження художника. До цієї дати в Нових Петрівцях розгорнуто виставку
12 квітня у Національному музеї-заповіднику " Битва за Київ у 1943 році", що розташований у селі Нових Петрівцях Вишгородського району, відкрито виставку, присвячену 120-й річниці від дня народження Василя Седляра (1899-1937рр.)
Його ім’я тісно пов’язане з Вишгородським районом.
«Василь Седляр – учень та сподвижник Михайла Бойчука (1882-1937рр.) – майстра світового рівня, основоположника нового стилю монументального мистецтва, базованого на українських традиціях і європейських взірцях, -- написала заступник директора Національного музею-заповідника " Битва за Київ у 1943 році" Тамара Сокол. – Плеяда молодих художників-авангардистів, яких пізніше назвуть «бойчукістами» - творили нове українське мистецтво в Межигірському мистецько-керамічному технікумі, директором якого в 1923 році став В. Т. Седляр. Доля митця склалася трагічно. В 1937 році було репресовано і розстріляно більшість талановитих художників, наближених до М. Бойчука та В. Седляра. Роботи Седляра також були знищені, збереглися деякі ескізи та ілюстрації в «Кобзарі» - його головною працею, ілюстрованому в 1929-1931 роках. Примірники книг вилучали з бібліотек, нищили, намагаючись стерти пам'ять про художника. Один із таких рідкісних екземплярів «Кобзаря» (вид. 1933р.) та оригінальні конверти від листів В. Седляра до О. Павленко (1929року) є перлинами виставки», – повідомляється на Фейсбук-сторінці Національного заповідника.
На виставці представлені й інші раритети, які дають уявлення про діяльність Межигірського мистецько-керамічного технікуму, а також роботи народних майстрів художньої кераміки, серед яких і послідовники творчості «бойчукістів» та традицій українського декоративного гончарства.