На Вишгородщині «хазяї» мало не спалили село
У Димерській ОТГ згоріло 10 га господарських земель, а в Пірнівській ОТГ ледь не загорілось 30 гектарів лісу.
У Пірнівській ОТГ учора, 1 квітня, мало не сталось непоправного. Як повідомляє Вищедубечанський лісгосп, «господарі», прагнучи навести порядок, «відкрили сезон» паління сухої трави. Через вогонь ледь не згоріло майже 30 гектарів лісового фонду, в тому числі й молодих насаджень.
Невипадкове самозаймання
«Лише завдяки злагодженим діям працівників лісової пожежної станції, вчасному виявлення осередків вогню та згуртованим діями наших лісових пожежників та МНС вдалося уникнути верхової пожежі та страшних наслідків із розповсюдження вогню далі на ліс та будинки», - зауважують у Вищедубечанському лісгоспі.
Також лісники звертають увагу на те, що це - невипадкове самозаймання: «Пожежа почалась із місця, де проводили спалювання сухої рослинності і далі по сухій траві вогонь перекинувся на ліс».
Куди звертатись? При виявленні осередків займань потрібно одразу ж повідомляти МНС та начальника лісової пожежної станції за телефоном +380 67 404 4432, Руслан Валерійович Захарченко.
Повідомлення про пожежі через спалювання сухої трави останнім часом не те що почастішали, це стало справжньою бідою. Таке враження, що жодні заклики до совісті не допомагають. Зокрема, за інформацією Вишгородського райвідділу ГУ ДСНС у Київській області, лише 30 березня рятувальники Вишгородського району вісім разів залучались до ліквідації пожеж в екосистемах. Учора, 1 квітня, їм також було не до сміху: виїжджали на п’ять таких викликів.
«Учора двоє жителів навколишніх сіл підпалили траву поблизу р. Здвиж між с. Феневичі та с. Рудня-Димерська. Унаслідок загоряння сухостою за вітром розійшлося та згоріло до 10 га господарських земель та вже вогонь почав сягати помешкань жителів села. Силами селян гасили займання та швидко викликали пожежно-рятувальну бригаду смт Димера та с. Катюжанка. Завдяки двом пожежним машинам, які викликала староста, та завзятості жителів с. Рудня-Димерська пожежу було ліквідовано», -
повідомляється на Фейсбук-сторінці «Димерська громада».
Радикальні заходи впливу існують
Пожежі в екосистемах набули загрозливого характеру. Таке враження, що палії відчувають повну безкарність. Адже на всіх рівнях тільки звучать заклики не палити суху траву.
Однак є й радикальніші заходи впливу на паліїв. Ще торік Верховна Рада законодавчо істотно збільшила штрафи за нанесення шкоди довкіллю такими діями. От тільки на тлі численних повідомлень про підпали сухостою щось не видно жодного – про покарання. А якщо закон існує лише на папері, то чи є стимул дотримуватися елементарних протипожежних правил і не спричиняти пожежі в екосистемах?
А поки що лісівники розводять руками. «Щодня з телевізора, газет та всіх можливих ЗМІ лунають заклики не спалювати суху рослинність, берегти все довкола від вогню та бути обережними. Однак, деяким людям головне, аби полегшити свою роботу, та, щоб «чистенько було на городі чи полі», наслідки, до яких може призвести їхня бездумність, їх зовсім не цікавлять!» - зазначають у Вищедубечанському лісгоспі.
Як раніше повідомляв «Погляд», на Вишгородщині не вщухають пожежі в екосистемах.
А поки що - в Україні впроваджують автоматизовану систему відстеження пожеж. Створено єдину електронну базу даних лісових пожеж, які, зокрема, фіксуватимуть за допомогою космічної зйомки.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.