На українській хвилі
Сьогодні, 16 листопада, своє професійне свято відзначають працівники радіо, телебачення та зв’язку.
Алло, алло, алло! Говорить Харків!
«Алло, алло, алло! Говорить Харків, говорить Харків, говорить Харків!» – саме так починалась перша в Україні радіопрограма, яка вийшла в ефір 16 листопада на хвилі першої україномовної радіостанції. У Харкові – оскільки в ті часи саме Харків був визначений столицею України.
Чому саме такими словами розпочиналась передача? «Дикторів тоді, звичайно, в штаті не було. Тому відкрив передачу технік, який за звичкою на початку тричі промовив у мікрофон: «Алло». А потім ще тричі: «Говорить Харків», - зауважує ресурс np.pl.ua.
Як стратегічний засіб інформування населення, радіо не припиняло своїх трансляцій у будь-яких ситуаціях.
«Десять років Українське радіо мовило з Харкова. До Києва воно переїхало в 1934 році, коли місто стало столицею», - зазначає Українське радіо.
Радянське свято
З часом перелік ЗМІ розширився – до них додалося телебачення. А пізніше, з розвитком технологій –інтернет-ЗМІ. Також це свято відзначають і спеціалісти сфери зв’язку.
День працівників телебачення та радіомовлення за радянських часів почали відзначати з 7 травня 1945 року. Свято було встановлене до 50-річчя винайдення радіо Олександром Поповим.
Сучасність
Ця дата змінилась після здобуття Україною незалежності.
«11 листопада 1994 року, в переддень 70-річчя початку радіомовлення в Україні, був виданий указ президента України «Про День працівників радіо, телебачення та зв'язку». З того часу 16 листопада вважається днем працівників електронних мас-медіа України. Цей день відзначають також фахівці зв'язку, що забезпечують роботу телефонних мереж і мереж інтернет-зв'язку», - інформує Детектор медіа.
Як повідомляв «Погляд», помер заслужений діяч науки і техніки України – професор Вадим Березовський.