Новини
Здоров'я
Київ

На порушників правил карантину у Києві вже складено 466 протоколів: Кличко


Міський голова Києва вкотре нагадав, що тих, хто свідомо не виконуватиме вимог вимушених обмежень під час боротьби з COVID 19, штрафуватимуть

Як уже повідомляв «Погляд», нині у Києві зафіксовано 161 хворого на коронавірус. 12 пацієнтів одужали і виписані додому. На жаль, у столиці зафіксовано й летальний випадок. Одна людина померла.

Аби зупинити поширення коронавірусу, дуже важливим є дотримання правил карантину.

«Контроль за виконанням режимів обсервації та самоізоляції покладений на поліцію. Ми постійно з ними в контакті, і комунальники Києва їм допомагають. Ми створили у Києві моніторинговий центр контрою за дотриманням режиму самоізоляції хворих у легкій формі, що лікуються вдома, а також контактерами з хворими, а також правил обсервації людьми, які повернулися з країн, де зафіксовані випадки захворювань на коронавірус». Про це повідомив міський голова Києва Віталій Кличко під час  онлайн прес-брифінгу щодо ситуації в Києві в умовах запроваджених протиепідемічних заходів та обмежень, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусної інфекції.

«Ми створюємо єдину базу, щоб ретельніше контролювати шляхи можливого розповсюдження вірусу. Незважаючи на постійні заклики дотримуватися  обмежувальних заходів, багато хто нехтує ними. Буквально вчора поліція склала протокол на підприємця, який не припинив роботу кафе. Туди продовжували проходити люди. На сьогодні поліція вже склала 466  протоколів на порушників. І з них тільки за порушення правил обсервації за два дні складено понад 60 адмінпротоколів. На 5 осіб наклали штраф по 17 тисяч гривень. Інші протоколи – на розгляді в суді. Я переконаний, ті, хто порушує правила, мають платити. І вони будуть платити», повідомив Кличко.

Як повідомляв "Погляд", у Києві запроваджено такі штрафи до порушників правил обсервації і самоізоляції: перше порушення – штраф 17 тисяч гривень, друге порушення – 34 тисячі. І для тих, хто зовсім не розуміє, і порушить втретє – кримінальна відповідальність

Відповідаючи на запитання, чому Київ за досвідом Львова не перевіряє на коронавірус усіх співробітників комунальної сфери та лікарів, Кличко пояснив, що експрес-стести не дають стовідсоткової точності. «Столична влада керується протоколами та наказами МОЗ, порадами від китайських лікарів, та інших фахівців. Усі 700 водіїв, які виходять на роботу у Києві, щодня проходять медичний огляд. Якщо у когось буде виявлено ознаки коронавірусу, такого працівника відразу відсторонюють від роботи і направляють до лікарів», зазначив Кличко.