Новини
Новини Київської області
Здоров'я

На Переяславщині введено карантин через сказ


Безпритульного кота, який наніс покуси обох рук громадянці села Хоцьки Переяслав-Хмельницького району Київської області, виявлено позитивний результат на сказ. Розпорядження №1 від 16.05.2019 р. начальником Переяслав-Хмельницького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області Олексієм Романом, введено карантинні обмеження в радіусі 10 км - навколо населеного пункту, а також вважати загрозливою зоною с. Світанок, с. Циблі.


17 травня під головуванням керівника апарату Переяслав-Хмельницької РДА Валерія Перчука проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії затверджено рішення та план заходів по ліквідації вогнища захворювання тварин на сказ в селі Хоцьки. В умовах карантинних обмежень в неблагополучному пункті, а саме с. Хоцьки забороняється проведення виставок, виводок собак, вивезення за межі собак, котів і диких тварин. В мисливських угіддях, оголошених неблагополучними, а також в загрозливій зоні, забороняється проведення промислового і ліцензійного відстрілу диких тварин, їх вилов і вивіз.
Також згідно пункту 2.2. вищезазначеної інструкції власники тварин, керівники господарств незалежно від форм власності та спеціалісти зобов’язані дотримуватись діючих правил тримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах України; доставляти собак, котів в установи ветеринарної медицини для клінічного огляду і профілактичного щеплення проти сказу.
Сказ – гостра контактна зоонозна інфекційна хвороба, яка характеризується розвитком енцефаліту з смертельним пошкодженням центральної нервової системи. Ускладнює ситуацію зростання в населених пунктах кількості безпритульних собак і котів, неповне охоплення профілактичними щепленнями свійських тварин, порушення правил утримання їх власниками. Все це є передумовою формування осередків сказу міського типу. Збудник сказу — вірус. Джерелом та резервуаром збудника сказу є дикі та свійські хижі тварини, що належать до класу ссавців. Механізм передачі контактний, шлях — рановий. Людина заражається при укусах скаженою твариною (90 % випадків) або попаданні її слини на пошкоджену шкіру та/або слизові оболонки (ослинення — 10 %), вкрай рідко — при знятті шкури з трупів скажених тварин, особливо лисиць. У тварини слина стає заразною (контамінованою) в останні 7-10 діб інкубаційного періоду і залишається такою протягом усієї хвороби. У диких тварин з'являється збудження, зникає страх перед людиною.

Переяслав-Хмельницька районна державна адміністрація