Новини
Всесвіт
За кордоном

На орбіту виведений телескоп для вивчення екзопланет, місія якого триватиме 3,5 року


CHEOPS вивчить найближчі до нас екзопланети і буде шукати нові.

Ракета з чотирма супутниками і європейським телескопом CHEOPS, призначеним для спостереження за екзопланетами, стартувала в середу з космодрому Куру у Французькій Гвіані і успішно доставила на орбіту всі п'ять супутників, повідомляють в ScienceNews.

Спочатку запуск було заплановано на 17 грудня, проте він був відкладений на добу через виявлену при діагностиці помилки в системах ракети. Вся операція по виведенню європейських супутників на орбіту завершилася через 4 години 14 хвилин після запуску.

CHEOPS розроблений в рамках програми фундаментальних космічних досліджень Європейського космічного агентства (ЄКА) Швейцарським космічним агентством (SSO) і призначений для вивчення умов на вже відомих екзопланетах, що обертаються навколо найближчих до Сонячної системи зірок, а також для пошуку нових – за допомогою транзитного методу. Можливості телескопа також дозволять йому вивчати атмосферу планет класу «гарячий Юпітер».

Основна увага буде приділена точному виміру розмірів приблизно 500 планет, що обертаються навколо відносно яскравих зірок. Комбінуючи їх розміри з вимірами маси, отриманими наземними телескопами, астрономи зможуть розрахувати щільність кожної планети. Цей показник ключовий для визначення типу планети.