На Обухівщині ласий шматок козинської землі повернувся державі
Прокуратурі Київської області вдалось повернути державі землі водного фонду вартістю понад 188 мільйонів гривень на території Козинської селищної ради.
Установлено, що у 2002 році юридичною особою на підставі договору купівлі-продажу оформлено державний акт на право власності на землю площею понад 4 га для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у смт. Козин, Обухівського району.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/06/Richka_Kozynka.jpg)
Проте встановлено, що договір купівлі-продажу зазначеної земельної ділянки у 2002 році не укладався та нотаріально не посвідчувався, тому державний акт на право власності на землю отримано без достатніх підстав. У подальшому, цим товариством вказану земельну ділянку відчужено на користь іншої юридичної особи.
Прокуратурою з’ясовано, що зазначена земля є складовою частиною Канівського водосховища, повністю накладається на землі водного фонду.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/06/court.jpg)
Враховуючи те, що вищевказана земельна ділянка незаконно вибула із державної власності прокуратурою Київської області до господарського суду Київської області пред’явлено позов про її витребування.
Суд погодився з позицією прокуратури та визнав протиправність вибуття земель водного фонду з власності держави та постановив повернути землю законному власнику.