На Місяці є вода: науковці з Китаю зробили вражаюче відкриття
Про це повідомило наукове видання Science Advances. Зразки ґрунту масою 1,731 кілограма були зібрані у північній частині області Океан Бур 1 грудня 2020 року і доставлені на Землю 17 грудня того ж року.
"Ми публікуємо аналіз результатів, заснованих на даних у спектрах відображення від 0,48 до 3,2 мікрометрів, отриманих апаратом, що спускається, зонда Chang’E-5... За нашими підрахунками, в зразкові місячного грунту міститься 120 мільйонних часток води, яка здебільшого з'явилася в ньому завдяки сонячному вітру", – йдеться у матеріалі.
Варто нагадати, що Океан Бур – це найбільше місячне море, яке розташоване в західній частині видимого боку Місяця. Довжина з півночі на південь – 2500 км, площа – 4 мільйони км². Океан Бур є рівниною, заповненою застиглою базальтовою лавою.
Нагадаємо, Японія має намір висадити своїх астронавтів на Місяці в рамках співпраці з NASA. Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) вперше за 13 років проводить набір для виконання місій на Міжнародній космічній станції та участі в програмі Аrtemis.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.