Новини
Новини Київської області
Екологія

На Київщині створили 13 нових територій та об’єктів природно-заповідного фонду України (ВІДЕО)

Створення на Київщині нових об’єктів природно-заповідного фонду України є спільним рішенням лісокористувачів, місцевої влади, науковців і Департаменту екології та природних ресурсів КОВА.

Природно-заповідний фонд Київщини поповнили 13 нових територій та об’єктів.

Про це повідомив очільник комісії з питань екології Київської обласної ради Роман Титикало.

Таке рішення ухвалили 21 березня на сесії Київської обласної ради. Орієнтовна площа новостворених заповідників сягає майже 527,2 га.

Мова йде про наступні об’єкти:

  • ботанічні пам’ятки природи "Богуславський", "Лісова балка", "Гута" в Білоцерківському районі, "Біла балка", "Бондарів ліс" в Обухівському районі та "Пісківський дуб" у Бучанському районі;

  • ландшафтні заказники "Синявський", "Чарівні луки" в Білоцерківському районі та "Казковий яр" в Обухівському районі;

  • заповідне урочище "Лісова казка" в Бучанському районі;

  • парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва "Лебедівський" в Бучанському районі;

  • парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва "Парк ім. Т. Шевченка" та "Парк Перемоги" в Фастівському районі.

За словами Романа, ці території є цінними природними ділянками, на яких виявлено різноманітні види рослин та тварин, що занесені до Червоної книги України.

Включення до природно-заповідного фонду дозволить зберегти їхні природні, естетичні, виховні, наукові та рекреаційні цінності.

Як повідомляв "Погляд" раніше, на Київщині побільшає територій та об’єктів природно-заповідного фонду. На території регіону буде створено 22 об’єкти природно-заповідного фонду України. Відповідні рішення були прийняті 22 вересня на позачерговій 13-ій сесії Київської облради. Облаштування нових об’єктів буде здійснюватися в Білоцерківському, Броварському, Вишгородському та Фастівському районах на площі майже 600 тисяч гектар.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.