03.07.2018
Ігор Швець 0
3 липня в Ірпені пройшла 53-тя сесія Ірпінської міської ради, на якій депутати ухвалили подальше виторфовування заплави та начебто реконструкцію Міського будинку культури.
Стипендії для “своїх”
Приємними миттєвостями на початку засідання стали вручення грамот юному поколінню, яке має вагомі здобутки у спорті та театральному мистецтві.
Відзначили спортивних орієнтувальників, стрільців з лука, тхеквондистів, боксерів, учасників студії театру і кіно “Ромео і Джульєтта” та інших.
Іменні стипендії міського голови в основному дісталися представницям виконкому та юним пані, які певним чином причетні до керівних органів міста. Не забули вручити подяку й меру Ірпеня Володимиру Карплюку.
Рівність жінок і чоловіків у ... Житомирі
Сміх у залі викликало питання про приєднання до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад. Секретарка ради Анастасія Попсуй (змінила прізвище на Заблоцька) говорила про важливість цієї ініціативи для Ірпеня, який є прикладом для держави, бо тут багато жінок працює у виконавчих органах.
Карплюк пустив жарт, що представники фракції “Свободи” не голосували за це питання. У залі підхопили, що вони не цікавляться жінками.
Казус полягав у тому, що у проекті рішення ірпінським депутатам пропонувалося голосувати за “рівність можливостей жінок і чоловіків у житті місцевої громади м. Житомира”.
На жаль, в офіційних документах трапилася прикра помилка. Проте решта народних обранців, крім свободівців, просто натискає на пульти голосувань, навіть не вивчаючи питань?
Місто з'єднає невідома дорога
На сесії надали дозвіл ПрАТ “Київстар” на проведення робіт з прокладання мережі фіксованого зв'язку. До нашого регіону заходить потужна компанія, яка, зокрема, пропонує й інтернет-послуги. Чи сплачуватиме вона податки до бюджету Ірпеня?
Депутат Лаврентій Кухалейшвілі запитав про затвердження детального плану території земельної ділянки, яка знаходиться у власності ТОВ “Дорбуд компані”.
На це Карплюк стандартно відповів, що потрібно ходити на комісії, де обговорюються сесійні питання. За словами мера, опрацьовується питання з'єднання частин Ірпеня, розташованих по різні боки залізниці.
Мовляв, важливим проектом є будівництво дороги для вирішення транспортних проблем міста. Відповідно до Генерального плану 2012 року низка власників має дати на це згоду. Де вона має пройти — ірпінський очільник не пояснив.
Дачі на могилі дитини?
Ряд питань стосувалися виділення земель по вул. 11 лінія у власність громадян під дачі. Зі слів Карплюка, це ті ділянки, які використовує підрозділ “Барс”. Частину закріпленої території просять надати учасникам АТО — барсівцям та ірпінцям.
Кухалейшвілі зазначає, що мер лукавить. У згаданому районі незайняті ділянки — лише на місці, де знаходиться могила Михайлика Знам'янського — дитини, яка загинула в роки Другої світової війни під час авіанальоту.
Депутат стверджує: “Мене беруть сумніви, що “Барс” поділив свою територію на якісь ділянки. Згодом дізнаємося правду. Але громада не дозволить будуватися на могилі дитини”.
Мерське трактування законів?
Дискусію викликало питання про погодження видобування торфу в заплаві р. Ірпінь Володимиру Співаку (більше 1,8 га), Сергію Крикуну та Світлані Міхневич (по 1 га).
За словами депутата Сергія Глиняного, ця територія знаходиться на місці, де будують набережну. Тобто роботи тривають уже досить давно, а дозвіл отримали лише зараз.
На аргументи, що ці землі перебувають поза межами Ірпеня й місцева влада не має права ними розпоряджатися на власний розсуд, Карплюк висловив власну думку. Він переконував, що за кадастровою картою це територія міста.
Мовляв, від Держземагентства міська рада отримувала відповіді, що в межах Ірпеня — 3600 га. Генплан не передбачає території більше, ніж зазначено.
Більшість ділянок виділялися у заплаві у період з 2005 по 2010 роки Ірпінською міською радою. Цей факт не був оскаржений правоохоронними органами.
Земельний кодекс надає право власнику на своїй ділянці проводити згадані роботи (глибиною до 2 м) за згодою органу місцевого самоврядування. Торф горить, власники не займаються його гасінням, накопичується сміття.
Варто нагадати, що це землі сільськогосподарського призначення, пенсіонери-орендарі тут вирощували городину. Коли земля оброблялася, то пожеж у торфовищі не виникало, будівельний непотріб сюди ніхто не вивозив.
Розвиток на забудові
“Я вважаю, що місто має повноцінне право у межах свого Генерального плану отримати розвиток. Якщо декілька хворих людей, які нічого не розуміють у його розвитку і по факту є хабарниками, мають іншу позицію — це не повинно зупинити розвиток Ірпеня”, — самовпевнено наголосив Карплюк.
Смішно вважати розвитком виторфовування під майбутню багатоповерхову забудову, що принесе надприбуток до кишені власників земельних ділянок та апріорі забудовників з близького мерського оточення. А місту — чергове навантаження на застарілу інфраструктуру.
Бюджет розвитку наповнюється в основному за рахунок пайової участі забудовників. Чим більше зведуть квадратних метрів, тим більше надійде до нього коштів (в Ірпені зазвичай “розраховуються” виконаними роботами за мутними схемами). Водночас тим менше залишиться куточків живої природи, вільних земель.
Прокуратура вживає заходів щодо зупинення незаконного будівництва в заплавних землях Ірпеня, які поза межами міста. Так, правоохоронці завадили черговій спробі Ірпінської міської ради звести багатоповерхівки на території площею понад 15 га.
На місці танцмайданчика — новобудова
Виникли запитання й щодо майбутньої долі Міського будинку культури (МБК), що в Ірпені по вул. 74-ї стрілецької дивізії, 1. Карплюк обіцяє, що жодна будівля цієї установи не йде під знесення.
Навпаки, мовляв, “заклад має бути реконструйований, у нього повинні бути інвестовані кошти. Ми бачимо там або поновлення Будинку культури, або виставковий зал з добудовою. Ніхто об'єкт чіпати не збирається”.
Як наголосив Глиняний, питання МБК для нього є болючим. Його батько був директором цього закладу. Свого часу спостерігався розквіт згаданого осередку культури, який приваблював до себе юне покоління.
Тут було багато гуртків, проводилися концерти, зокрема й силами власної художньої самодіяльності. Працювали і літній кінотеатр, який уже забудували, і танцювальний майданчик, де виступала ірпінська група “Слов'яни”.
Саме на місці танцювального майданчика хочуть звести багатоквартирний будинок. Таке рішення проходило у минулому році. Це чергова схема зміни цільового призначення земельної ділянки.
Не вір очам своїм ?
Мер може обіцяти, що завгодно. Але вірити його словам — марна справа. І цьому є численні підтвердження.
Наприклад, у сесійній залі Карплюк запевнив, що проекти рішень міської ради і депутатам вчасно надаються, й оприлюднюються на сайті ІМР. Насміхається, мовляв, просто інтернетом не вмієте користуватися.
Але у реальності — це брехня. Депутати від фракції “Свобода” навіть змушені були з цього приводу звертатися до прокуратури, де заведено кримінальну справу про перешкоджання депутатської діяльності. А останній проект рішення на сайті ІМР датований 26 березня 2018 року.