Культура
Російсько-Українська війна

Музей Ханенків зняв короткометражний фільм про свою роботу під час війни (ВІЙНА)

Глядачі побачать кадри, раніше не публіковані: евакуацію колекції, а також відео з камер спостереження під час російського ракетного обстрілу 10 жовтня 2022 року.

Музей Ханенків разом із кіностудією MIR&CO PRODUCTION створили короткометражний документальний фільм «Тіні та стіни». Стрічка розповідає, як музей працює під час повномасштабного російського вторгнення.

Про це музей написав на своїй сторінці у фейсбуці.

Глядачі побачать кадри, раніше не публіковані: евакуацію колекції, а також відео з камер спостереження під час російського ракетного обстрілу 10 жовтня 2022 року.

Під час консервації колекції працівники музею натрапили на те, що переживав музей у 1940-х роках, під час Другої світової війни. Їм допомагали спогади Василя Овчиннікова, тогочасного директора Музею Ханенків.

"Ми розуміємо, як важко українцям було зберегти правдиву інформацію, задокументувати історію у часи СРСР. Зараз ми маємо не тільки технологічні можливості для якісної документації, але і можливість ділитися та зберігати свої спогади відкрито", —

йдеться у пресрелізі до фільму.

Команда музею у стрічці пояснює, чому вирішила поновити діяльність під час вторгнення, як це робили, які формати з’явилися у пустих залах.

"Музей Ханенків став своєрідною Меккою для іноземних журналістів, бо їм усім стало цікаво, як ми працюємо. Чому, чому ми працюємо під час війни? Невже це комусь потрібно?", —

розповідає комунікаційниця Дарія Сухоставець.

Як подивитися?

Фільм створено за підтримки Українського культурного фонду.

Допрем’єрний показ пройде у Музеї Ханенків за адресою вулиця Терещенківська, 15, Київ, у понеділок, 23 жовтня, о 18:30. Вхід вільний. Запрошують усіх охочих.

Нагадаємо, у Вишгороді започаткували Всеукраїнський день традиційного українського одягу


Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.