Новини
Новини Київської області
Вишгород

У Вишгороді започаткували Всеукраїнський день традиційного українського одягу (ВІДЕО)

Минулими вихідними у Вишгороді відбулися святкування до Всеукраїнського дня традиційного одягу.

Вперше на Київщині відбулася унікальна подія — музично-етнографічний проєкт "Скарби скрині Київського Полісся".

На думку організаторів, захід має на меті популяризувати український традиційний одяг та національний костюм Київського Полісся, в якому втілилася історична доля народу, його регіональна культура і традиції.

В межах заходу були продемонстровані унікальні строї традиційного народного одягу Київського Полісся з фондів КЗ КОР "Вишгородський історико-культурний заповідник".

"Національний одяг є одним з найважливіших історичних джерел вивчення культурних особливостей українського народу. В часи окупації та воєн, коли ворог намагався знищити все українське, ми змогли зберегти наші давні традиції: в піснях, ремеслах, у вишивці та одязі" —

директор КЗ КОР "Вишгородський історико-культурний заповідник" Влада Литовченко

За її словами, саме український традиційний костюм є джерелом відомостей про нашу вікову культуру та історію, побут та дозвілля, взаємини в сім’ї та суспільстві.

"Для нас сьогодні важливо доносити молодим поколінням про значення народних традицій, а також поглиблення їхніх знань щодо традицій і звичаїв пов’язаних з традиційним костюмом, які існували в Україні та збереглися до сьогодні.", —

координаторка проєкту та громадська діячка Тетяна Яременко

На думку співорганізаторки проєкту, Кристини Басок, національний одяг зберігає в собі особливості різних культурних епох, тому є одним з найважливіших історичних джерел вивчення культурних особливостей українського народу.

Відвідувачі свята мали можливість дізнатися, що вишивкам Київщини властивий рослинно-геометризований орнамент зі стилізованими гронами винограду, кольором хмелю, восьмипелюстковими розетками, ромбами, квадратами.

Традиційний народний костюм формувався протягом століть і розвивався безперервно на всьому шляху існування народу.

"Основні кольори вишивок Київщини — білий, коралово-червоний, відтінений чорний. Одяг є однією з найважливіших складових традиційної культури, без якої неможливо її уявити", —

етнограф Володимир Щибря, к. і. н., директор Центру фольклору та етнографії Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, асистент кафедри фольклористики.

За його словами, традиційному одягу Київщини належить особлива роль в етнокультурній історії України, яка підлягає подальшому дослідженню, вивченню і популяризації.

В межах заходу на гостей очікувала концертна програма від Тетяни Яременко та аматорського театру пісні й танцю "Серпанок", які виконали пісні: "Ой родино, родино", "Моя Україна", "Виростеш ти сину", "Попід темними лісами", "Моя ти, земле", "Дай же Боже", "Варенички", "Будьмо". А сучасна студія з чирлідингу "Black cats" підготувала перфоманс з показом старовинних національних костюмів зі скринь своїх бабусь.

Майстриня Лариса Галянт — учасниця колективу "Серпанок" — продемонструвала найбільшу на Київщині інтерпретацію ляльки-мотанки заввишки 165 см.

На гостей також частування варениками та узваром.

Вас також можуть зацікавити такі новини: