Новини
Суспільство
Здоров'я
За кордоном

Мовчання – золото: спів сприяє поширенню COVID-19


Неочікуване відкриття здійснили вчені Швеції. Вони виявили, що найшвидше коронавірус передається під час співу. Тож перш ніж піти на концерт, слід добре подумати.

«Спів – це найгірше, що ви можете зробити в оточенні інших людей в часи пандемії» – такий висновок зробили вчені, які досліджували шляхи поширення коронавірусної інфекції, повідомляє видання Study Finds.

Оскільки є чимало повідомлень про поширення COVID-19 у зв'язку зі співом хорів, в усьому світі введені різні обмеження, щоб зробити спів більш безпечним. Проте на сьогодні не було жодного наукового дослідження кількості аерозольних частинок і більших крапель, які ми фактично видихаємо, коли співаємо.

Дослідження співу

Аби з'ясувати, чи дійсно спів може мати потенціал «суперпоширення» для коронавірусу, шведська команда залучила добровольців, зокрема 12 здорових співаків та двох людей, які мають позитивний результат на COVID-19.

Одягаючи чистий повітряний костюм у спеціальній камері, наповненій відфільтрованим повітрям без частинок, учасники були оглянуті під час дихання, розмови та співу з маскою для обличчя та без неї.

За допомогою високошвидкісної камери, потужних ламп та приладів для вимірювання часток дослідники виявляли віруси та інші частинки в повітрі.

Чим голосніше людина співає, тим більшою стає концентрація частинок у повітрі. Деякі краплі настільки великі, що вони рухаються лише на кілька дециметрів від рота, перш ніж впасти, тоді як інші - менші, і можуть продовжувати зависати протягом декількох хвилин. Зокрема, при вимові приголосних виділяються дуже великі краплі, а літери B і P вирізняються як найбільші розповсюджувачі вірусу.

Таким чином стає зрозуміло, що гучний і насичений приголосними звуками спів поширює крапельки у повітрі. Якщо ж співак одягає маску, рівень поширення часточок стає таким самим, як і у звичайної людини.

Читайте також про взаємозалежність між сном і стрункістю, яку визначили вчені.

Дізнайтесь про останню розробку сінгапурських вчених: маску, яка може розпізнавати COVID-19.

Ілюстрації з сайту pixabay.com