Мовний клуб "Теревені" тепер у Бородянці
Мовний клуб "Теревені" продовжує розширювати свою діяльність, і тепер мешканці Бородянки та переселенці зможуть вдосконалювати українську мову просто у селищній бібліотеці. Цей проєкт, спрямований на підтримку внутрішньо переміщених осіб та популяризацію української культури, став третім мовним клубом у Київській області. Раніше "Теревені" вже почали працювати в Білій Церкві та Ірпені.
На заняттях учасники не лише покращують мовні навички, але й знайомляться з українськими ремеслами, історією та культурою.
Керівниця ГО "Центр науково-культурних досліджень" Анна Куценко підкреслила важливість розширення мережі клубів:
"Сьогодні це вже третій мовний клуб. Скоро ми анонсуємо відкриття ще двох. Вже щосуботи та щонеділі ми бачимося в Білій Церкві, Ірпені, а тепер і в Бородянці".
Проєкт привертає увагу людей із різними життєвими історіями. Серед учасників презентації була Ольга Фещенко, авторка проєкту "Живі історії війни", яка поділилася своїми мотивами:
"Я пишу книги про людей, їхні історії, і для мене дуже важливо удосконалити свої знання української мови, тому що це для мене й для проєкту дуже-дуже актуально зараз".
Ініціатором "Теревенів" виступив депутат Київської обласної ради Георгій Цагареішвілі, а реалізація проєкту стала можливою завдяки підтримці Товариства "Відважних". За словами депутатки обласної ради Галини Єрко, важливою рисою проєкту є його неформальний підхід до навчання:
"Сам проєкт передбачає вивчення української мови в неформальній обстановці за участі різних додаткових засобів, таких як екскурсії, майстер-класи і так далі. Тому успіхів усім в цій справі, важливій державній справі, але формату дуже приємного і легкого".
Мовні курси особливо важливі для людей, які вимушено змінили місце проживання. Секретар Бородянської селищної ради Ірина Захарченко наголосила:
"Це дуже крута підтримка людям, які внутрішньо переміщені, або які почнуть повертатися і повертаються з-за кордону. Їм потрібна адаптація, і такі курси – це вагома допомога"
У Бородянці мовний клуб працюватиме щовихідних у селищній бібліотеці. Усі заняття безкоштовні, а викладатимуть досвідчені фахівці мовної сфери. Викладач-методист Валентина Татаренко звернулася до учасників словами Лесі Українки:
"Слово, чому ти не тверде як криця?». І саме крицею повинна бути наша мова, тому що це – наша зброя на сьогоднішній день. Це наша зброя, якою ми можемо перемогти ворога".
Нагадаємо, у Бородянці коштом UNITED24 відновили девʼятиповерхівку центральній частині селища, яку зруйнували російські окупанти.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.