Новини
Дати
Київщина-суспільство
Київ

Мосту Патона 67 років: історія споруди


5 листопада столичний міст Патона святкує свій день народження. Його будівництво почалося у 1940 році і перервалося у вересні 1941-го через відступ радянських військ.

фото з відкритих джерел

Як повідомляє Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В.Г. Заболотного, у воєнні роки на його опорах угорські саперні частини звели тимчасовий міст, який було повністю знищено восени 1943 року. У повоєнний час міст через Дніпро довелося перепроектовувати заново – його будівництво розпочалося у 1950 році і завершилося у липні 1953 року.

Як відкривали шляхопровід через Дніпро

Офіційне відкриття першого у світі суцільнозварного мосту довжиною 1543 м відбулося 5 листопада 1953 року, через три місяці після смерті Євгена Патона, на честь якого він був названий. 26-пролітний автодорожній міст унікальної конструкції складається з 264 однотипних блоків довжиною 29 м, під час монтажу яких було зварено 10668 м швів.

фото з відкритих джерел

Міст, що отримав відзнаки

Це унікальна інженерна споруда, найбільша на той час у світі, яка має значну історичну цінність і не тільки увійшла до аналогів світового мостобудування, а й стала гордістю Києва та його візитівкою. Наказом Комітету охорони та реставрації пам’яток №10 від 16.05.1994 року міст Патона віднесено до нововиявлених пам’яток архітектури. У 1995 році міст отримав визнання Американської асоціації зварювання як видатна зварна конструкція.

Мостову конструкцію київська влада має наміри відреставрувати найближчим часом. Так, раніше «Погляд» повідомляв, що міст Патона закривають на п’ятирічний ремонт.