Новини
Україна
Київ

Між рядків і полотен: у Києві відкрилася виставка до 100 річчя художника Віктора Зарецького (ВІДЕО)

Віктор Зарецький — український художник-монументаліст, графік і педагог, один із найвідоміших митців-шістдесятників.

Нещодавно у Музеї книги й друкарства України розпочався новий мистецький проєкт "Віктор Зарецький між рядків і полотен". Ця виставка є першою з серії ювілейних експозицій, присвячених творчості видатного майстра.

Проєкт спрямований на вшанування спадку Віктора Зарецького та демонстрацію його унікального внеску в українське мистецтво.

"Артпроєкт "Віктор Зарецький. Між рядків і полотен" розкриває його багатогранну творчість через три дослідницькі підходи, представлені в працях Олесі Авраменко, Лесі Медведєвої та Олексія Зарецького. Роботи Віктора Зарецького сприймаються не лише як образи, а як своєрідна мова, що виходить за межі очевидного зображення. У своїх полотнах художник переплітає культурні контексти, особисті переживання та соціальні проблеми епохи, створюючи багатошарові художні наративи, відкриваючи нові горизонти для інтерпретацій".

За їхніми словами, вже майже 40 років творчість художника приваблює багатьох дослідників. які присвячують його творчості книги, публікації, статті. Але найбільше промовистими є картини митця та його цитати, що дозволяють пізнати глибше людину і майстра.

"Ювілейний рік Віктора Зарецького ми відкриваємо виставкою про постать митця: зі сторінок книг досліджень і нарисів та альбомів до нас промовлятиме спочатку талановитий аматор, за тим академічний студент, станковий живописець, модерніст, монументаліст Віктор Зарецький. Але і син, чоловік, батько, друг, колега, співавтор".

На думку кураторів проєкту таке поглиблене дослідження життя і творчості Віктора Зарецького дозволяє повною мірою оцінити його внесок у мистецтво. Кожне полотно митця є своєрідним дзеркалом часу, що відображає не лише особисті переживання художника, а й дух епохи, в якій він жив і творив. Ця виставка дає можливість глядачам не тільки насолодитися мистецтвом, а й задуматися про його глибший зміст, відчути ті емоції та переживання, що вкладав у свої роботи митець.

"Його мистецтво народжувалося у діалозі з добою. Іноді цей діалог був схожий на сутичку, де художник перемагав не силою, а правдою. Його полотна — це голос шістдесятників, відчайдушний та сповнений надії".

Експозицію доповнюють архівні світлини та цитати Віктора Зарецького.

"Життя мало мене чи зламати, чи зробити художником — зробило художником. Включились якісь сили, дали енергію. Я вистояв, витримав і свій біль зміг спрямувати у річище творчості. Щось розкрилося на рівні підсвідомості, а потім і у свідомості".

Також відвідувачі експозиції мали можливість переглянути відеофрагмент з інтерв’ю Віктора Зарецького, де митець розповідає про свою творчість.

Нагадаємо, 19 січня у Меморіальному комплексі Національного музею історії України у Другій світовій війні відбулося відкриття виставкового проєкту "Аеропорт. 242" напередодні Дня пам’яті захисників ДАПу, який відзначається 20 січня.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.