Митці запропонували, як зберегти роботи Banksy у Києві та області
Поки не існує швидкого рішення щодо збереження графіті-об’єктів Banksy та узгоджених механізмів їх музеєфікації у Києві та області. Водночас вони потребують захисту від вандалізму та негативного впливу довкілля. Крім того, існує безліч питань, пов’язаних з правами власності.
Проєкт NUART має інноваційний підхід до цих проблем. Завдяки сучасним AR/VR технологіям, буде створена можливість не тільки зберегти доступ до перегляду робіт Banksy, але й збільшити кількість аудиторії, яка зможе ознайомитися з ними, як української, так і світової.
"Ми не тільки оцифруємо самі роботи, але й намагатимемося зберегти контекст локацій, де вони були створенні. Навіть якщо буде прийняте рішення про знесення будівель, переміщення мистецьких робіт, на відбудованій локації можуть бути розміщені QR-коди, за якими зберігатимуться пам’ятки про події, що відбулися на цьому місці під час війни та спонукали митця до творчого акту" —
говорить автор ідеї проєкту Олександр Величко.
Олександр Цегольник, арткуратор проєкту та Олександра Кирюшина, менеджер проєкту, голова ГО Культурна асамблея впевнені, що ця ініціатива зробить культурні скарби України більш доступними та збереже їхню цінність для майбутніх поколінь.
Команда вже провела фотометрію артоб’єктів і зараз активно працює над створенням їх 3D версій у віртуальній галереї, що вже на початку листопада стане доступною для загалу.
До проєкту долучаються все нові і нові небайдужі учасники та партнери, що в той чи інший спосіб роблять проєкт потужною, багатоголосою, відповіддю українців на розпочатий Banksy мистецький "діалог з Україною".
Нагадаємо, таємничий вуличний художник Бенксі продовжує підтверджувати свою присутність в Україні. Також, Бенксі показав, як створював графіті в Україні.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.