#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Суспільство

Місцеві держадміністрації заборгували Укрзалізниці більше 23 млн грн

09.12.2020 0 Дар'я Сафронова 0

За 10 місяців УЗ отримала лише 23% відшкодування за перевезення пільговиків електричками.

Фото: pixabay

Упродовж 10 місяців 2020 року УЗ недоотримала від державних адміністрацій майже 23,12 млн грн компенсації за пільгові перевезення пасажирів у приміському сполученні, у 2019 році – ще майже 58,57 млн грн. Про це повідомляє Укрзалізниця.

«Ці кошти можна було спрямувати на оновлення та ремонт моторвагонного рухомого складу, підвищення комфорту приміських пасажирських перевезень. Зокрема, регіональна філія могла б капітально відремонтувати на власних потужностях 3 приміські електропоїзди, а також у заводських умовах оздоровити понад 40 колісних пар, які є однією з найбільш затребуваних позицій під час ремонту моторвагонного рухомого складу», - йдеться в повідомленні.

У січні-жовтні 2020 року електричками було перевезено більше 1 млн пасажирів пільгових категорій, що складає 26% від загальної кількості, на суму 30,16 млн грн. Місцеві держадміністрації відшкодували залізниці лише 7,43 млн грн, що становить 23% від вартості наданих послуг. Зокрема «Погляд» раніше писав, що влада Ірпеня заборгувала Укрзалізниці понад 6 млн грн.

У 2019 році органи місцевої влади також недокомпенсували за послуги з перевезення пасажирів пільгових категорій електричкою більше 58 млн грн, тобто покриття витрат залізниці виплатами з місцевих бюджетів склало лише 30%.

«Розуміючи нагальну потребу в оновленні парку електропоїздів, придніпровські залізничники третій рік поспіль власними силами фактично дають «друге» життя приміським складам», - повідомляє УЗ.

Як повідомляв «Погляд», Укрзалізниця з 2019 року сплачує державі приблизно 4 млрд грн на рік податку за землю. Такі чималі витрати на потреби, не пов’язані з основною діяльністю, призводять до невиконання фінансового плану компанії та сповільнюють розвиток залізничної галузі й оновлення її основних фондів.

Також «Погляд» інформував, що карантинні обмеження унеможливлюють проведення Wi-fi та якісного мобільного зв’язку в пасажирських поїздах далекого сполучення, а також Інтерсіті+.