Мінекономіки: Ажіотаж на ринку пального в Україні зник
У Міністерстві економіки повідомили, що за пів року від початку повномасштабного вторгнення РФ Україна в 12 разів наростила імпорт пального, ажіотажу на ринку вже немає.
«Якщо в березні було імпортовано 58,8 тис тонн бензину, дизельного палива та скрапленого газу, то в серпні – 709,5 тис тонн», – повідомили у відомстві.
Перший віце-прем'єр, міністр економіки Юлія Свириденко додала: «Якщо в березні ми завозили в середньому на добу 827 тонн бензину та 1,4 тис тонн дизпалива, то в серпні – 4,2 тис та 16,9 тис тонн відповідно. На ринку бачимо поступове накопичення запасів нафтопродуктів завдяки постійному зростанню обсягів імпорту.
Саме тому сьогодні немає ажіотажного попиту на пальне, на АЗС відсутні черги, а ціни не демонструють тенденції до стрімкого зростання. За прогнозами споживання у вересні-грудні щомісяця Україні потрібно 500-550 тис. тонн пального. Ми імпортуємо більші обсяги, що дозволяє в повній мірі забезпечувати потреби ЗСУ, а також екстрених та комунальних служб, аграріїв, громадського транспорту».
За даними Мінекономіки, согодні 95% імпортованого бензину та 72% дизельного палива Україна отримує з країн ЄС. Лідерами постачання є Румунія, Литва, Словаччина, Греція, Болгарія та Польща.
Дефіцит пального на АЗС в Україні виник наприкінці квітня і протримався ще деякий час, поки Україна не налагодила імпорт.
Нагадаємо, також нещодавно повідомлялося, що Байден схвалив новий пакет військової допомоги Україні вартістю майже $3 млрд. А на початку серпня стало відомо, що США виділить Україні ще $4,5 млрд на потреби держбюджету та військовий пакет на $1 млрд.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.