Суспільство
Новини світу
За кордоном
Економіка

США виділить Україні ще $4,5 млрд на потреби держбюджету та військовий пакет на $1 млрд

Перший транш розміром $3 млрд Україна отримає вже в цьому місяці.

США виділить Україні ще $4,5 млрд на потреби держбюджету та військовий пакет на $1 млрд - зображення

Уряд США надасть Україні додаткові $4,5 млрд бюджетної допомоги. Про це повідомили в Посольстві США в Україні 8 серпня.

"Сполучені Штати Америки, діючи через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у координації з Міністерством фінансів США, нададуть Уряду України додаткову пряму бюджетну підтримку обсягом $4,5 млрд, яка допоможе пом’якшити жорсткий бюджетний дефіцит, викликаний брутальною путінською агресією", –

Посольство США в Україні

Також зазначається, що фінансування Уряд України отримає кількома траншами, перший із яких – на суму $3 млрд – буде наданий уже в серпні цього року.

Ці кошти мають допомогти Україні й надалі виконувати основні функції з забезпечення послуг громадянам. Зокрема, це допоможе покрити соціальну та фінансову допомогу тим українцям, які ще більше збідніли внаслідок війни, дітям з інвалідністю та вимушеним внутрішнім переселенцям.

До слова, після повної виплати цих додаткових коштів, загальний обсяг прямої бюджетної підтримки, яку Уряд США надає Урядові України, становитиме $8,5 млрд.

Також сьогодні, 9 серпня, стало відомо, що міністерство оборони США санкціонувало надання Україні нового пакету військової допомоги на 1 млрд доларів.

"Починаючи з серпня 2021 р., це вісімнадцяте вилучення на суму до 1 мільярда доларів. Пакет допомоги включає зброю, боєприпаси та обладнання з арсеналу Міністерства оборони США для самозахисту України. Цей пакет містить значну кількість додаткових боєприпасів, зброї та обладнання, які українці так ефективно використовують для самозахисту, і доводить загальний кошторис безпекової допомоги США Україні до майже 9,8 млрд доларів з початку каденції цієї адміністрації", –

заява Держсекретаря Ентоні Блінкена

Вже відомо, що новий пакет, зокрема, включатиме:

·        боєприпаси для HIMARS;

·        75 тисяч 155-мм артилерійських боєприпасів;

·        боєприпаси для ППО NASAMS;

·        тисяча ПТРК "Javelin".

Нагадаємо, 6 серпня в Офісі президента обговорили механізм компенсації збитків, завданих агресією рф. Натомість 5 серпня стало відомо, що Україна конфісковує 903 російських об’єктів на користь народу. Конфісковані активи конвертуватимуться в кошти, які будуть спрямовані на оборону та відновлення України.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.