Новини
Бровари
Спорт
Футбол Київщини
Київщина-суспільство

МФК "Бровари": "Будемо працювати, зміцнювати позиції та перемагати!"

26.04.2020 Руслан Семенець 0

Новостворене КП МФК "Бровари", попри карантин, продовжує працювати над розвитком дитячого футболу в місті, аби дітлахам було зручно, доступно та комфортно тренуватися та вчитися ставати кращими у "грі мільйонів".

"ПОГЛЯД" поспілкувався з директором КП МФК "Бровари" Максимом Семеновим та головним тренером клубу Олександром Кириченко.

"Хотілося б розповісти про комунальне підприємство "МФК "Бровари". Це новостворений футбольний клуб та дитяча футбольна команда", - розпочав розмову Максим Семенов. "Метою нашого підприємства є розвиток футболу в місті".

Максим Семенов, директор КП МФК "Бровари"

Максиме, що вже зроблено за цей час?
"Проведено роботу та відібрано якісний штат тренерів, які є чудовими педагогами та психологами. Тому що працювати потрібно не тільки з дітьми, а й з батьками. Треба вміти підібрати правильні слова, підбадьорити, налаштувати та мотивувати на гру. Головним тренером клубу є Олександр Кириченко, викладач з відмінними організаторськими здібностями. Також у нас в "обоймі" людина з багаторічним досвідом та знана далеко за межами Київщини, чемпіон світу Юрій Борисович Макаров, який виховав чимало талановитих футболістів."

"Вже закуплено найякісніший інвентар відомого у всьому світі датського бренду "SELECT". Команди забезпечені м'ячами та абсолютно всім, що потрібно для добротних та плідних тренувань. Також придбано легкі алюмінієві ворота, які практичні, безпечні та сертифіковані FIFA, для змагань та занять у різних форматах, включаючи мініфутбол".

Чому саме Олександр Кириченко став головним тренером МФК "Бровари"?
"На посаді головного тренера нашого клубу я бачив людину, яка б розділяла мої погляди щодо тенденцій сучасного футболу, так би мовити, йшла в ногу з часом. Одним словом, футбольного однодумця. У приватній бесіді я запропонував цю посаду Олександру, так як на мою думку він відповідає моїм уявленням про головного тренера."

Які плани на майбутнє? Чи є план розвитку підприємства та в цілому футболу в Броварах?
"Наш клуб вже має попередні домовленості з Федерацією футболу м.Бровари, з міською радою та безпосередньо з міським головою про подальшу співпрацю щодо розвитку футболу в нашому місті, за що всім хочеться щиро подякувати. Ми спільно працюватимемо та координуватимемо наші дії. Серед майбутніх планів - це будівництво нових стадіонів та критих майданчиків, які потребує наше місто. Також проведено перемовини з головою міської федерації Миколою Логвиним щоби спільними зусиллями реанімувати стадіон "Спартак"".

"В планах проведення в Броварах міжнародних та всеукраїнських турнірів. Хоча наш клуб ще дуже молодий, але вже зав'язалися дружні відносини з грандами українського футболу: "Шахтарем" та "Динамо". Регулярно відвідуємо турніри в Білорусі, товаришуємо з борисівським БАТЕ. Команди нашого клубу обов'язково будуть представлені в обласних та українських чемпіонатах", - долучається до розмови Олександр Кириченко.

Олександр Кириченко, головний тренер МФК "Бровари"

Олександре, Ви багато років пропрацювали тренером в "Каскаді", що змусило змінити "прописку"?
"Перейти з "Каскаду" до МФК, скоріш за все, змусило бажання розвиватися та вдосконалюватися. Новостворений клуб - це трамплін для більшості тренерів, це умови та можливості, ліцензування та підвищення кваліфікації".

"КП МФК "Бровари" створено, щоб забезпечити гарні умови не тільки для тренерів та дітей, але і для їх батьків. Щоб вони почували себе як вдома, щоб клуб став для них другою родиною. Ми будемо індивідуально шукати підхід до кожної дитини. Я вважаю, що це стане великим плюсом і для самого клубу, і для розвитку футбола в цілому для міста."

Олександре, при підборі тренерів, що саме для керівництва клубу було пріоритетним?
"Відверто кажучи, ми розглянули близько 20 кандидатур та відібрали, в першу чергу, тих в кого бачення співпадає з цілями поставленими клубом у майбутньому. Також, як вже зазначив Максим Володимирович, людина повинна бути психологом та авторитетом для вихованців".

"Зараз у нас працюватимуть, крім згаданого вище Юрія Борисовича, молодий Гліб Сапожніков, амбітний, ініціативний, з постійним бажанням самовдосконалюватися Костянтин Білінський та Антон Войтанік, який має європейський досвід. Антон близько п'яти років проживав у Парижі, тренувався у різних французьких клубах, якийсь час був навіть у "Бордо"".

"Сподіваємося, що скоро закінчиться карантин і ми зможемо відновити тренування, яких чекають і тренери, і юні футболісти. Плануємо провести міжнародний турнір, до Броварів завітають команди з Німеччини (вже є згода), Франції (ведемо перемовини) та Білорусі."

"Користуючись нагодою, зазначу, що повністю розумію тренерів, які залишили "Каскад" і прийшли до МФК "Бровари", так як протягом багатьох років праці жоден з них не був офіційно оформлений. Питання щодо цього неодноразово піднімалося, але нас, на жаль, не чули... Тому звинувачувати у якійсь зраді недоцільно, юридично ніхто ніде не працював. Особисто я залишив "Каскад" без конфліктів, виконавши всі зобов'язання перед клубом в повному обсязі. Віддавши місячні кошти (плату за тренування дітей), інвентарь та ключі від бази Олегу Анатолійовичу Трухану, подякував йому за час проведений у команді, за досвід, за моменти, які були і позитивними, і негативними".

"Бізнес-стратегія броварських комерційних приватних ДЮФК (дитячо-юнацьких футбольних клубів) - внески на пристойному рівні, близько 700 гривень на місяць, та футбольні поля, як правило комунальні (міські) з дешевою орендою. Саме така формула успіху", - зазначає директор МФК. "Ні в якому разі не хочу применшити працю цих структур, робота з дітьми заслуговує на повагу, але в даному випадку вона переплітається з бізнес-інтересами, а в цьому наші погляди розходяться, так як наша мета - розвиток дитячого футболу в місті, а не комерційні проєкти.

МФК "Бровари" не пропрацював і місяця, а команда 2009 року народження, у себе вдома, вже зіграла з грандом українського футболу ФК "Шахтар"-2009. Футболісти, яких тренує Олександр Кириченко, у завзятій боротьбі поступилися всього в один м'яч - 2:3. Це свідчить, що юні виконавці відповідають рівню національного чемпіонату.

"Будемо працювати, зміцнювати позиції, проводити селекцію та рухатися тільки вперед", - підсумували представники МФК "Бровари".

Руслан Семенець, інформаційна агенція "ПОГЛЯД"