12.09.2018
Александр Чернышенко 0
Сільська громада села Малополовецького, що на Фастівщині, прагне зберегти свою історичну спадщину – старовинну криницю в центрі села, саме в тому місці, де колись зароджувалось це село.
За згадками, Широка Криниця (так її називають у селі) існувала ще в ХVІ столітті і, як стверджують старожили села, в криниці навіть у найпосушливі роки не зникала вода.
Ще у давнину жінки, які мали маленьких дітей, брали воду із Широкої Криниці, щоб купати в ній немовлят. Щорічно і до сьогодні біля цієї Криниці на Водохреща святять воду.
Пам’ятає Широка Криниця і трагічні моменти історії часів ІІ Світової Війни. Неподалік від неї у листопаді 1943 року фашисти замордували 72 жителя села.
Але з роками дерев’яний журавель криниці, висота якого аж 8 метрів, почав руйнуватись, а навколишня територія була розрита колесами тракторів і машин.
Тож, бажаючи зберегти власну історичну пам’ять, в селі кинули клич до всіх небайдужих, почали збирати гроші та організовувати толоки людей, щоб відновити старовинну криницю. І у сільської громади все вийшло! Власні, фото свідчать самі за себе.
А тим часом сільська громада вирішила не зупинятись на досягнутому: її умільці виготовили каркас для другого джерела, що знаходиться біля самої "Широкої криниці" і вже 15 вересня вони збирають нову толоку для його облагородження.
Побажаємо їм удачі в цьому!