Новини
Україна
Здоров'я

Медична реформа триває: зміни з 1 квітня


В Україні продовжується оновлюватися система охорони здоров’я. Уже з 1 квітня пацієнти, які користуються урядовою програмою «Доступні ліки», можуть отримувати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу та бронхіальної астми за електронним рецептом. Для цього потрібно завітати до свого сімейного лікаря і отримати електронний рецепт. Що потрібно знати про електронний рецепт мешканцям Київщини?


Громадянам, які ще не підписали декларацію з лікарем, слід зробити це у будь-який час. Кінцевого терміну для підписання декларацій МОЗ України не визначав. Проте можуть виникати труднощі з вибором лікаря, який ще не набрав максимальну (1800) кількість пацієнтів. Тож якщо у Вашому місті чи селі немає такого лікаря, доведеться шукати в сусідніх населених пунктах.


Отримати електронний рецепт зможуть тільки ті, хто вже обрав свого сімейного лікаря. Ліки за таки рецептом видаються у будь-якій аптеці в Україні, яка має договір з НСЗУ, без прив'язки до місцевості.
З інструкцією, як пацієнту отримати ліки в аптеці за електронним рецептом, можна ознайомитися за посиланням.

Також з 1 квітня планується впровадження нової моделі фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом»: Національна служба здоров’я буде оплачувати медичним закладам, що надають первинну медичну допомогу, медичні послуги, надані пацієнтам, які підписали декларації з лікарями цього медзакладу. Відповідний проект постанови розглядатиметься найближчим часом КМУ України.


Це не означає, що якщо ви не уклали договір із сімейним лікарем, то вам відмовлять в наданні послуг. Ні! Першу невідкладну медичну Вам безоплатно нададуть у будь-якому випадку. Проте щоб отримати електронний рецепт на «Доступні ліки», пройти плановий огляд або інші послуги з переліку первинної медичної допомоги, потрібно укласти декларацію. Інформацію про найближчий до вас заклад первинної медичної допомоги, кількість лікарів та кількість декларацій дивіться на сайті Національної служби здоров’я.


Варто нагадати, що екстрена медична допомога приїжджає на виклики до всіх пацієнтів, яким потрібна медична допомога, незалежно від того, підписана декларація з сімейним лікарем, терапевтом, педіатром чи ні.


Джерело: МОЗ України

Фото з відкритих інтернет-джерел