Новини
Здоров'я
Позитивні історії
За кордоном

Марафон на ходунках: 99-річний британець зібрав 12 млн фунтів стерлінгів


Ветеран Другої світової війни Том Мур придумав незвичайний спосіб підтримати лікарів під час пандемії коронавірусу. Щоб зібрати для медиків трохи грошей, 99-річний житель графства Бедфордшир, якому 30 квітня виповниться 100 років, вирішив 100 разів обійти свій сад.

Така ініціатива дуже зворушила британців, які почали залюбки жертвувати кошти для Національної служби охорони здоров'я.

Завдяки розповсюдженню інформації про незвичайний марафон на ходунках у соціальних мережах та ЗМІ замість очікуваної тисячі фунтів стерлінгів вдалося зібрати пожертвувань на суму більше 12 мільйонів фунтів стерлінгів.

Вчинок Мура надихнув багатьох британців. У соцмережах тисячі користувачів закликають посвятити ветерана в лицарі. Повідомляє BBC Breakfast.

Марафон на ходунках: 99-річний британець зібрав 12 млн фунтів стерлінгів

Після завершення марафону журналісти запитали Тома Мура про самопочуття, на що ветеран відповів, що почувається добре, адже його оточують чудові люди. Потім він звернувся до жителів Великобританії: «Усім тим, хто відчуває труднощі в даний момент: хмари підуть, і сонце знову засяє. Ми єдина країна, і так буде і надалі».

Довідково:
Том Мур народився 30 квітня 1920 року в Кейлі, в Західному Йоркширі. Під час Другої світової війни він служив в Великобританії, Індії, Бірмі та Індонезії, отримавши звання капітана. Після війни Мур залишався в збройних силах до 1960-х років, а потім зайнявся покрівельним бізнесом.
Ветеран вийшов на пенсію в 1992 році. З 2008 року він живе зі своєю дочкою Ханною, її чоловіком Клайвом і двома їхніми дітьми в маєтку в Бедфордширі.