Новини
Екологія
За кордоном

Мадагаскарські лемури можуть зникнути з лиця Землі вже в цьому столітті


За підрахунками вчених, це може статися вже до 2080 року.

95 зі 101 виду лемурів в тій чи іншій мірі знаходяться під загрозою зникнення, а нові моделі зміни клімату і вирубка тропічних лісів можуть стати причинами ще більш похмурої перспективи для цих приматів: їх середовище проживання може повністю зникнути до 2080 року.

Мадагаскарські лемури – ендеміки, вони не зустрічаються більше ніде в світі. Споріднений вид живе лише на Коморських островах в Індійському океані.

За опублікованим дослідженням в журналі Nature Climate Change, поєднання збезлісення і коливань клімату може призвести до зникнення тропічних лісів протягом 60 років, перетворивши їх в деградовані пасовища і орні землі.

Варто зазначити, що близько 45% загального лісового покриву Мадагаскару вже зникло з 1950-х років.

Автори дослідження з'ясували, що наслідки вирубки лісів для сільськогосподарських та інших потреб значно перевершують наслідки зміни клімату. Приблизно 100 охоронюваних районів розкидані по тропічних лісах Мадагаскару. Теоретично, дерева в цих зонах повинні бути в безпеці, але на практиці в країні процвітає незаконна вирубка. Місцеві жителі вирубують ділянки тропічного лісу і підпалюють їх. Отриманим попелом удобрюють неродючу грунт, щоб вести на цій землі господарство. Таким чином, природнє середовище для життя лемурів зникає неймовірними темпами.

За словами вчених, в особливій небезпеці знаходяться два види лемурів: Varecia variegata і Varecia rubra. Ці тварини живуть виключно на високих деревах і є єдиним засобом поширення насіння численних рідкісних рослин, які ростуть в тропічних лісах Мадагаскару. Тож їх загибель призведе до знищення цілих екосистем.