М'янма: криваві протести і суд над нобелівським лауреатом
ООН закликає припинити насильство в країні.
1 березня фактичний лідер М'янми Аун Сан Су Чжи постала перед судом за цілою низкою звинувачень, висунутих проти неї військовими, повідомляє ВВС.
Лауреат Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжи вже місяць перебуває під домашнім арештом. Проти неї висунуто відразу кілька звинувачень, кожне з яких звучить абсурдніше попереднього. Спочатку її звинуватили в нелегальному ввезенні в країну і зберіганні декількох рацій. Пізніше було додано звинувачення в порушенні закону про запобігання стихійних лих, а в понеділок їй пред'явили звинувачення в порушенні санітарних норм під час передвиборчої кампанії і створення епідеміологічної загрози.
Початкові звинувачення передбачають до трьох років в'язниці, але зараз неясно, який термін може загрожувати 75-річній Аун Сан Су Чжі, з урахуванням нових обставин. Наступні слухання призначені на 15 березня.
До слова, звергнутий президент країни і найближчий соратник Су Чжі також знаходиться під вартою. Він М’їна звинувачують в «підбурюванні до заколоту», за що, за законами М'янми, передбачена кримінальна стаття.
В країні тривають протести
Як повідомляв «Погляд», військові здійснили держпереворот у М’янмі 1 лютого - через незгоду з виборами до парламенту. Вони оголосили надзвичайний стан та затримали чимало політиків. Після цього країною прокотилася хвиля протестів.
28 лютого стало найкривавішим днем протестів в М'янмі. Поліція почала стріляти по учасниках акцій проти правління військових бойовими патронами. В результаті щонайменше 18 людей були вбиті, понад 30 – поранені, пише АР.
Також світові інформагентства повідомляють і про масові затримання, серед яких є журналісти.
Не дивлячись на втрати, 1 березня в багатьох містах люди знову вийшли на вулиці проти військового уряду, пише ВВС. Вони вимагають відновити в правах законно обраний уряд і негайно звільнити Аун Сан Су Чжи та інших керівників країни.
«Поважати волю народу»
Зважаючи на всі події в країні, глава ООН Антоніу Гутерріш виступив з різким засудженням дій військових і закликав світове співтовариство «тиснути» на генералів. За його словами, «необхідно надіслати військовим чіткий сигнал, що вони зобов'язані поважати волю народу М'янми, який в ході виборів висловився на користь «Національної ліги за демократію».
До слова, напередодні посол ООН в М'янмі засудив переворот на засіданні Генеральної Асамблеї в Нью-Йорку, закликавши міжнародне співтовариство вжити «найрішучіших заходів» проти військової хунти для відновлення громадянського правління. Наступного дня високопоставлений дипломат був звільнений зі своєї посади.
Нагадаємо, також наразі політична криза назріває у Вірменії.
А ще ми писали, що у Дубаї створять перший «космічний суд».
Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.