Новини
Всесвіт
За кордоном

Легендарний радіотелескоп в Пуерто-Ріко, який планували знести, звалився сам


Гігантський радіотелескоп «Аресібо» пропрацював більше пів століття.

Фото: Twitter/Deborah Martorell

Історія одного з головних наукових інструментів людства завершилася 1 грудня. Збулися найгірші побоювання інженерів, які намагалися зберегти радіотелескоп «Аресібо» в Пуерто-Ріко – величезний опромінювач звалився на головне дзеркало.

Першою про інцидент у своєму Twitter-акаунті повідомила Дебора Марторель, сертифікований американський метеоролог, а також амбасадор Лабораторії реактивного руху NASA (JPL) і Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA).

https://twitter.com/DeborahTiempo/status/1333741751069192195

Національний науковий фонд США (NSF) написав, що неконтрольоване руйнування сталося близько восьмої години ранку і в результаті ніхто з персоналу не постраждав. Крім того, організація пообіцяла згодом надати підтримку вченим і місцевим жителям.

https://twitter.com/NSF/status/1333772980539691008

Варто зазначити, що остаточна та безповоротна руйнація сталася менш ніж через два тижні після того, як NSF прийняв рішення закрити обсерваторію. До такого невтішного завершення роботи легендарного телескопа призвела низка технічних проблем.

Як повідомляв «Погляд», цьогоріч «Хаббл» відзначив свій 30-річний ювілей. Натомість NASA планує створити телескоп, здатний виявити рослинність на віддалених планетах.

Нагадаємо, минулоріч китайський телескоп зафіксував космічні сигнали невідомого походження.