Лави майбутніх строковиків поповнять офіцери запасу
Військова кафедра перестане були гарантією від призову на військову службу тим, кому не виповнилось 43 роки
Навчання на військових кафедрах вишів давало можливість випускникам, по-перше, отримати звання офіцера запасу, а по-друге, уникнути строкової служби у Збройних силах. Однак із цього року лави строковиків вирішили поповнити випускниками військових кафедр, яким не виповнилося 43 роки.
В Україні 2020 року планують призивати на строкову службу офіцерів запасу. Йдеться про осіб до 43-х років, які не проходили військової служби, але закінчили кафедри військової підготовки. Такі офіцери проходитимуть службу 18 місяців. до участі в операції Об'єднаних сил їх не залучатимуть.
За словами високопосадовця ЗСУ Сергія Волкова, конкретну дату початку такого призову поки що не встановили, але військкомати вже почали підіймати картотеки. Проходити службу зазначив Волков. Він додав, що
Військовий експерт Олександр Кривоносов зауважує, що таким чином Міноборони хоче компенсувати нестачу офіцерського складу в армії. Більшість офіцерів через погані умови відмовляються продовжувати службу і підписувати контракти. Експерт зазначив, що чоловіки вступали до військових кафедр, щоб як раз не проходити строкову службу. І переконаний, що більшість із потенційних офіцерів-призовників переховуватимуться від військкоматів або платитиме їм хабарі, переконаний Кривоносов.
«Нам треба робити зовсім по-іншому. Є сьогодні за ці п’ять з зайвим років люди, які рік пройшли військові випробування, які за покликом серця, за бажанням пішли, і деякі вже третій-четвертий раз перепідписують контракти. Є молоді офіцери, які дійсно після закінчення вищих учбових училищ мають бажання служити. І це їхнє покликання, від цього і треба стрибати», — зазначив Кривоносов.
Втім, законодавчих нововведень у такому призові немає. За законом, Мінобороним та Генштаб мають право призивати офіцерів запасу на строкову службу. Вони є офіцерами збройних сил і від армії їх ніхто не звільняв. То ж призивнику-офіцеру буде важко уникнути служби без поважних причин, і навіть у судах такі справи безперспективні. На цьому наголосив директор Подільського юридичного центру, військовий адвокат Михайло Козачук.
«Людина має бути оцінена на предмет придатності до військової служби на момент призову. Тобто саме перебування на обліку ще не гарантує те, що людину можуть призвати, оскільки стан здоров’я за цей час міг змінитися. Також люди можуть не бути призвані за сімейними обставинами», — зазначив військовий адвокат.
ДОВІДКА. Весняний призов в Україні офіційно почнеться 1 квітня і триватиме до 30 червня. Уряд встановив призовний вік в Україні цього року на рівні від 18 до 27 років. Однак 18-ти та 19-річні мають право йти на службу за власним бажанням. Загалом до армії планують призвати майже 16 тисяч людей. Термін служби в армії становить 18 місяців для призовників, які не мають вищої освіти, і 12 місяців для призовників зі ступенем спеціаліста чи магістра.
Джерело: nv
Фото з відкритих інтернет-ресурсів