Новини
Київщина-суспільство
Київ

Київтеплоенерго: платіжки за опалення 10-17 тис. грн – не помилка і не фейк


Такі "аномальні" платіжки стосувались лише мешканців новобудов, де частина квартир оснащена індивідуальними приладами обліку, а частина - ні.

У грудні в соцмережах з’явилось кілька прикладів платіжок з аномально високими нарахуваннями у розмірах 10-17 тис. грн. Про це повідомляє "Київтеплоенерго".

Чому так сталось?

Причина перша

Якщо у багатоповерховому будинку передбачено можливість встановлення індивідуальних приладів обліку теплоенергії, то такі власники квартир сплачують за спожите тепло за показаннями своїх лічильників та додатково розрахунковий обсяг за опалення місць загального користування (МЗК).

А власники квартир без індивідуальних лічильників — за методикою, затвердженою постановою КМУ від 21.07.2005 №630. Вона передбачає нарахування на основі різниці між показаннями загальнобудинкового приладу, витрат на опалення МЗК та сумарних показань усіх індивідуальних лічильників пропорційно опалювальній площі квартири. І саме через це час від часу з’являються платіжки з високими нарахуваннями.

Наприклад, один з таких інцидентів стався у Києві на вул. Ахматової, 31, де рівень оснащення індивідуальними лічильниками становить майже 90%. Тому різниця між показаннями загальнобудинкового лічильника та сумарними показаннями усіх індивідуальних нараховується квартирам без лічильників. Так, одна з квартир без лічильника, з опалювальною площею 98,6 кв.м, отримала платіжку розміром 12 тис. грн.

На вул. Драгоманова, 31-Б, сталась схожа ситуація - квартира з опалювальною площею 102 кв. м отримала платіжку майже 11 тис. грн. Проте, у цьому випадку страждає весь будинок, тому що ця квартира — системний боржник.

Що робити у такому випадку?

Поки ця колізія не врегульована законодавчо, найбільш надійний спосіб уникнути подібної ситуації для мешканців будинків, де у сусідів встановлені індивідуальні лічильники, — теж встановити індивідуальний лічильник.

Для цього необхідно звернутися до будь-якої спеціалізованої організації для складання акту технічної можливості на встановлення лічильника, погодити акт з СП "Енергозбут" КП "Київтеплоенерго", встановити лічильник і поставити його на абонентський облік.

Причина друга

Якщо не передавати показання квартирних лічильників опалення, в платіжках будуть перші два місяці відображатися дані про середнє споживання, а починаючи з третього місяця – за даними будинкового лічильника. На етапі повірки чи контрольного зняття показань може виявитися, що фактично спожиті квартирою обсяги тепла набагато більші, ніж нараховані за весь час ненадання показань.

Наприклад, в одному з будинків на вулиці Кудряшова власник квартири з опалювальною площею 140 кв. м більше року не передавав показання індивідуального лічильника тепла. Через це оплата нараховувалась за показаннями загальнобудинкового лічильника. У результаті платіжка за тепло у грудні — 17 тис. грн (із урахуванням обсягів, фактично зафіксованих лічильником за останній рік).

Передавати показання індивідуальних лічильників гарячої води та опалення необхідно з 5-го числа до кінця місяця.

Як передати показання?

  • в особистому кабінеті на сайтах Київтеплоенерго;
  • за телефоном Центру комунального сервісу.

Нагадаємо, "Погляд" інформував, що, згідно із поясненням президента України Володимира Зеленського, ціна на газ зростає на ринку через погодні умови та інші причини, які склалися в Європі. Однак влада має розібратися з тим, що відбулося, наскільки обґрунтоване підвищення і як у цій ситуації захистити людей.

Тим часом у багатьох містах країни люди вийшли на мітинги проти підвищення тарифів. Зрештою під тиском громадськості та за ініціативою Зеленського терміново скликали Кабмін, і тимчасово знизили ціни на газ. А згодом встановили і граничний тариф за його розподіл – 1,79 грн.

"Погляд" повідомляв, що народні депутати хочуть повернути пільговий тариф на електроенергію. У Верховній Раді зареєстровано проєкт постанови про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на повернення пільгового тарифу на електроенергію для населення за перші 100 кВт/год.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.

Фото: pixabay