Новини Київської області
Екологія
Кримінальні новини
Вода

Київський рибоохоронний патруль вилучив у браконьєрів майже 300 кілограмів риби


Збитки від незаконного лову за 12 днів склали понад 55 тисяч гривень

Аж 72 правопорушення природоохоронного законодавства задокументували Київський рибоохоронний патруль спільно з правоохоронними органами за період з 18 по 30 квітня. Зокрема, було  складено 36 протоколів за грубі порушення правил рибальства (ч. 4 ст. 85 КУпАП), 19 - за пересування човнів чи вилов риби на нерестовищах (ч. 3 ст. 85 КУпАП), три - за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (збут водних біоресурсів без відповідних документів) та один - за ч. 1 ст. 85-1 КУпАП (збут чи зберігання заборонених знарядь лову). Також відкрито два кримінальних провадження за ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним промислом) і оформлено 11 актів виявлення та вилучення безхазяйного майна.

Також за ці 12 днів рибоохоронні патрульні вилучили 80 знарядь незаконного лову, а це 73 сітки, 2 гарпунні рушниці та по одному екземпляру «павука», «парашута», а ще раколовку та ятір. Окрім того,  рибоохоронці позбавили браконьєрів засобів пересування, за допомогою яких ті незаконно ловили рибу: затримано 13 човнів та автомобіль. Загальна вага вилучених водних біоресурсів склала 277 кг. Сума збитків, завданих рибному господарству, становить 55 489,5 грн.

Найбільшу кількість порушень зафіксовано на Канівському водосховищі. Тут було складено дев’ять протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП, вісім - за ч. 3 ст. 85 КУпАП та відкрито кримінальне провадження за ст. 249 ККУ. На Київському водосховищі та у забороненій зоні Київської ГЕС оформлено по п’ять протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП та ч. 3 ст. 85 КУпАП відповідно. На р. Десна складено один адмінматеріал за грубі порушення та чотири - за порушення правил рибальства.Крім того, правопорушників затримано на водосховищі Великий Супій, річках Тетерів, Роставиця, Рось, Роська, Протока, Буча, Бобровня, Іржавець, затоках річки Десна та Шулягівка.

Київський рибоохоронний патруль закликає: якщо Ви стали свідком порушення правил рибальства чи збуту водних біоресурсів – прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» рибоохоронного патруля: (068) 642-80-26 або (099) 341-73-18.

Джерело: Київський рибоохоронний патруль