Новини
Кримінальні новини
Київ

Київська клініка торгувала немовлятами

26.04.2020 Альона Ткаченко 0


Днями Національною поліцією України була зупинена злочинна діяльність міжнародної групи. Вона займалася продажем новонароджених дітей до Китаю. Про це розповів Антон Геращенко, заступник Міністра внутрішніх справ України.

За його словами злочинці продавали дітей, народжених українськими жінками. Організаторами виявилися головний лікар приватної репродуктивної клініки на Київщині, троє громадян КНР і два українці.

Приблизно за 50 тис. доларів США зловмисники надавали послуги з вирішення організаційних і юридичних питань, пов'язаних з процесами запліднення, пологів, оформлення документів та легалізації вивозу дітей за межі України.

Клієнтів шукали як правило серед громадян КНР - самотніх чоловіків певної орієнтації, які бажають народити дитину в Україні методом штучного запліднення за допомогою послуг донора і сурогатної матері.

Після народження дитини сурогатна мати давала згоду на заміну батьків у свідоцтві про народження, в результаті чого батьками дитини ставали громадянин КНР і його фіктивна дружина.

В подальшому громадянин КНР, маючи документи, вивозив дитини за межі України. За фактом її діяльності відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 149 (Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини) Кримінального кодексу України зловмисникам загрожує від п'яти до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

"Україна не повинна бути напівлегальної майданчиком для торгівлі дітьми! Для цього необхідно, щоб Верховна Рада раз і назавжди врегулювала питання: дозволено або заборонено у нас сурогатне материнство і якщо дозволено, то воно повинно бути врегульовано Законом. Якщо так, то необхідно приймати закон про сурогатне материнство, у якому передбачити необхідні заходи для захисту прав та інтересів усіх сторін і головне – новонародженої дитини. Якщо ні, тоді треба заборонити в принципі сурогатне материнство, передбачивши пряму відповідальність за таке діяння. Сурогатне материнство було відрегульовано розумним, збалансованим законом, який захищає в першу чергу права дитини - особистості і громадянина.", – наголосив він.

Також Геращенко висловлюю подяку китайським правоохоронцям, які допомогли провести цю масштабну операцію по припиненню міжнародної злочинної групи і тісно співпрацювали з українськими поліцейськими.

За фактом діяльності відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 149 (Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини) Кримінального кодексу України зловмисникам загрожує від п'яти до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Правоохоронці аналізують вилучену документацію та перевіряють близько 140 іноземних громадян на причетність до незаконного переміщення дітей за кордон.