14.03.2019
Бобрик Юлія 0
Влада Києва та області можуть найближчим часом підписати угоду про Київську агломерації.
Нагадаємо, що питання довкола створення київської агломерації обговорюється впродовж року: чи потрібна вона, кому потрібна, для чого, що дасть її створення, яка фінансова складова стоїть за цим? Як повідомляв ІА «Погляд», Київ веде діалог з містами Бориспіль, Буча, Вишневе, тоді називали значні більші строки: «При оптимістичному сценарії, якщо говорити про агломерацію в повному її масштабі, це може зайняти (об’єднання з передмістям – ред.) близько 5 років».
Наразі своє бачення щодо строків створення Київської агломерації «Великому Києву» розповів секретар Київради Володимир Прокопів.
«Я прогнозую, що підписання відбудеться вже найближчим часом. І це важливо, тому що люди і кияни, і жителі передмістя не проти. Вони фактично вже проживають в агломерації. А проти, як правило, місцева влада, і, на мій погляд, перш за все через свою необізнаність. Їм чомусь здається, що підписавши угоду Київ претендуватиме на місцеве самоврядування, а Київрада відразу ж почне ділити їх землю. Але це не так. Створення агломерації – це процес прийняття спільних, взаємовигідних як для столиці, так і для населених пунктів передмістя, рішень, які приймають на своєму рівні місцевих рад », – каже Прокопів.
Довідка від ІА «Погляд»:
Міська агломерація – форма розселення, територіальне скупчення населених пунктів, які об'єктивно об'єднані в єдине ціле інтенсивними, функціональними, у тому числі економічними, трудовими та соціальними, культурно-побутовими, рекреаційними та іншими зв'язками, а також екологічними інтересами.