Новини
Україна
Новини Київської області
Головні новини
Здоров'я

Київ – «жовтий», Київщина – «помаранчева»: епідситуація в Україні


«Жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епідемічної небезпеки встановлюється на території того чи іншого регіону відповідно до кількості виявлених випадків COVID-19.

фото - freepik.com

Як писав «Погляд» раніше, з 24 лютого Україна повернулася до адаптивного карантину. Це означає, що в областях встановлюються різні карантинні обмеження залежно від епідемічної ситуації.

Станом на 25 лютого найгірша епідситуація спостерігається в Івано-Франківській та Чернівецькій областях. Там встановлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки.

До «помаранчевого» рівня віднесено Вінницьку, Донецьку, Житомирську, Закарпатську, Запорізьку, Київську, Луганську та Тернопільську області.

Всі інші регіони, у тому числі столиця, віднесені до «жовтого» рівня епіднебезпеки. До «зеленої» зони не потрапила жодна область. Детальніше дивіться таблицю МОЗ.

Зелений

Нагадаємо, «зелений» рівень встановлюється одночасно на всій території України, якщо:

1) захворюваність на грип та ГРВІ на території не менш як 13 регіонів України менше 50% епідемічного порогу,

2) коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2) – менше 5%.

фото - freepik.com

Жовтий

«Жовтий» рівень діє як базовий на рівні всієї країни. Встановлюється на рівні регіонів.

Помаранчевий

«Помаранчевий» – попереджувальний рівень, який свідчить про ускладнення епідемічної ситуації в регіоні, що може призвести до запровадження посилених обмежувальних протиепідемічних заходів. Встановлюється на рівні регіонів, якщо перевищено хоча б один показник:

1) захворюваність на грип та ГРВІ перевищує епідемічний поріг,

2) завантаженість ліжок, забезпечених постачанням медичного кисню у визначених закладах охорони здоров’я – більше 65%,

3) кількість тестувань методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2 протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – менше 300,

4) кількість госпіталізацій протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – більше 60,

5) коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2) – більше 20%,

6) зростання госпіталізацій протягом останніх 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом – більше 50%.

фото - freepik.com

Червоний

«Червоний» рівень встановлюється у регіоні, якщо протягом трьох днів перевищено 2 або більше показників:

1) завантаженість ліжок, забезпечених постачанням медичного кисню у визначених закладах охорони здоров’я – більше 65%

2) кількість тестувань методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2 протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – менше 300,

3) кількість госпіталізацій протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – більше 60,

4) коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2) – більше 20%,

5) зростання госпіталізацій протягом останніх 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом – більше 50%

«Червоний» рівень епідемічної небезпеки визначається рішенням Державної комісії з питань ТЕБ та НС за ініціативи Міністра охорони здоров'я протягом 48 годин. Рішення Державної комісії з питань ТЕБ та НС набирає чинності не раніше ніж через два дні з дати його оприлюднення. Рішення щодо скасування «червоного» рівня приймається у разі досягнення регіоном усіх показників протягом не менш ніж п’яти днів підряд.

фото - freepik.com

Актуальна статистика по COVID-19

За весь час пандемії в Україні захворіло 1 325 841 особа, з яких одужали 1 159 311 громадян. На жаль, не впорались із недугою 25 596 людей. Усього проведено 6 809 165ПЛР-тестувань.

За минулу добу

Антилідерами за кількістю виявлених нових випадків COVID-19 протягом минулої доби стали Івано-Франківська (711), Житомирська (711), Закарпатська (654), Вінницька (639) області та м. Київ (652).

Додалося 8 147 нових хворих на COVID-19, госпіталізовано 2 770 осіб, зареєстровано 135 летальних випадків, одужали 3 889 осіб.

Здійснено 86 926 тестувань за добу (методом ПЛР – 36 670, методом ІФА – 22 760, досліджень експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2 – 27 496).

«Погляд» також писав, як минула в Україні перша доба вакцинації проти COVID-19. 24 лютого в Україні стартувала вакцинація проти COVID-19 - за добу було проведено 159 щеплень першою дозою.

Читайте також, як Україна може долучитись до випробувань нової вакцини від COVID-19, виготовленої у формі спрею чи крапель індійською компанією Bharat Biotech. У разі доведення ефективності нової розробки Україна одною з перших зможе отримати до неї доступ.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.