Крижаний край світу: бучанець Євгеній Прокопчук про Антарктиду
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/Prokop-Antark.jpg)
Бучанець Євгеній Прокопчук у складі нової 25-ї української антарктичної експедиції перебуває на найбільш загадковому континенті нашої планети. Там він працює системним адміністратором – підтримує зв'язок з «великою землею».
Зміна складів на арктичній станції «Академік Вернадський» відбулася наприкінці квітня.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/Prokop-Antark-2.jpg)
Наш земляк розповів BBC News Україна про довгу дорогу на крайній південь та життя експедиції перед настанням антарктичної зими.
Прокопчук служив зв’язківцем у зоні АТО, потім декілька років був командиром взводу та системним адміністратором у Національній гвардії України.
Чоловік давно мріяв про Антарктику. І коли оголосили про набір до 25-ї української експедиції, вирішив спробувати. І вдача йому усміхнулася.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/Prokop-Antark-1.jpg)
Коло його обов’язків – підтримка локальної мережі та радіозв’язку на самій станції та контакти із зовнішнім світом: відправлення спостережень, отримання службових листів. Також адміністрування сторінок у соцмережах.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/Prokop-Antark-6.jpg)
Шлях до Антарктиди виявився довгим та тернистим. Вплинув карантин через поширення на планеті коронавірусу. Добиратися треба було з пересадками в інших країнах, а вони вже закривали кордони.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/Prokop-Antark-3.jpg)
Кораблем подолали штормову протоку Дрейка між Південною Америкою та Антарктичним півостровом. Пройшли через Вогняну Землю і канал Лемера, де неймовірно красиві місця.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/Prokop-Antark-4.jpg)
21 квітня експедиція нарешті дісталася до станції – після 37 днів подорожі та обсервацій на двох континентах.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/Prokop-Antark-5.jpg)
А там уже нових вражень додали фантастичні краєвиди, спостереження за місцевими «аборигенами» – пінгвінами, чайками та іншими птахами, морськими левами.