Новини
Здоров'я
За кордоном

Коронавірус походить від кажанів – ВООЗ

21.04.2020 Надiя Проценко 0

З початком пандемії у світі почали ширитись різні думки щодо походження коронавірусу: від теорії передачі його людям від різних тварин до думки, що його було створено штучно в лабораторії. Так, думку про лабораторне походження коронавірусу висловив президент США Дональд Трамп минулого тижня. Всесвітня організація охорони здоров'я 21 квітня, у свою чергу, заявила, що новий коронавірус, який викликає хворобу COVID-19, походить від кажанів, передає Reuters.

Зокрема, у повідомленні зазначається, що всі наявні дані свідчать про те, що COVID-19 передався людям від кажанів в Китаї наприкінці минулого року Його не створили в лабораторії, щоб маніпулювати.

«Всі наявні дані свідчать про те, що вірус має тваринне походження і не є маніпуляцією або штучним створенням вірусу в лабораторії чи де-небудь іще, – заявила на брифінгу в Женеві прес-секретар ВООЗ Фадела Чаїб. – Швидше за все, вірус має тваринне походження». Залишається неясним, як вірус подолав видовий бар'єр для людини, але у ВООЗ вважають, що була задіяна також проміжна тварина-господар, додала вона.

Раніше "Погляд" повідомляв, що єдиних у світі лускатих ссавців – панголінів – китайські вчені підозрюють в інфікуванні людей коронавірусом. Послідовність геномів вірусів, знайдених у панголінах, на 99% збігається з пробами, взятими у пацієнтів з коронавірусом. 

Фото - ілюстративні з відкритих джерел