Королю українського авангарду Олександру Богомазову, 26 березня виповнюється 145 років (ФОТО)
 (1).jpg)
Олександр Богомазов народився в селі Ямпіль Харківської губернії (нині — Сумська область) у 1880 році.
Матері хлопець майже не знав – вона покинула чоловіка та вийшла заміж удруге за заїжджого офіцера. Батько художника Костянтин Федорович працював бухгалтером, служив на Янківському цукровому заводі Харитоненка і дослужився до купецького статусу. Він самотужки піднімав двох синів. Був людиною релігійною і суворою.
Олександр навчався в гімназії і вже тоді проявляв потяг до малювання. Утім, батько не схвалював його стиль живопису, вважаючи це "мазаниною", і наполіг, щоб хлопець закінчив Херсонське сільськогосподарське училище. Юнак здобув фах агронома, але захоплення мистецтвом бере гору. 1902 року за підтримки дядька він випрошує у батька дозвіл переїхати до Києва і вступити до Київського художнього училища. На той час йому був уже 21 рік.
У Києві Богомазов навчався в Олександра Мурашка й Івана Селезньова. Разом із ним вчилися майбутні зірки авангарду Олександра Екстер і Олександр Архипенко. У 1905 році навчання довелось перервати, через участь у страйках його виключили з училища. Але талановитого студента запросив до своєї студії один із викладачів училища – Сергій Світославський.
У 1907 році Олександр Костянтинович відновився в Київському художньому училищі. Він поєднував навчання з роботою художником-ілюстратором в газетах "Київська думка" і "Київська іскра". Відтоді художник став регулярно експонувати свої роботи на виставках, брати активну участь у знаних художніх виставках столиці ("Ланка", "Кільце").
 (1).jpg)
Саме тоді молодий художник захопився імпресіонізмом і почав активно використовувати у своїх роботах синій колір. Згодом знайшов свій особливий тон, який пізніше назвуть його "фірмовим знаком".


У 1914 році Богомазов написав трактат "Живопис і Елементи", в якому розібрав взаємодію - Об'єкту, Художника, Картини та Глядача і теоретично обґрунтував пошуки художнього авангарду.
Своє дослідження Богомазов присвятив дружині, музі всього свого життя, київській художниці Ванді Вітольдівні Монастирській.


В 1922-1930-х роках викладав художні дисципліни в Київському інституті пластичних мистецтв (з 1924 року - Київський художній інститут) на педагогічному (музейному відділі), живописному факультетах. У вересні 1922 року став професором станкового живопису. Найвизначніші періоди в творчості - кубофутуризм (1913-1917) і спектралізм (1920-1930).
"Мистецтво – це нескінченний ритм, художник – його чутливий резонатор", – говорив Олександр Богомазов своїм студентам в Київському художньому інституті.
Помер Олександр Богомазов 3 червня 1930 року від загострення туберкульозу, похований на Лук'янівському кладовищі у Києві.
Джерело: wikipedia.org
Нагадаємо, у Ворзелі відкрилася унікальна виставка до дня народження Тараса Шевченка.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.