Новини
Україна
Екологія
Вода
Україна-суспільство

Концентрації речовин-забрудників в Чорному морі перевищують безпечні норми


Кількість морського сміття в Чорному морі майже вдвічі перевищує аналогічну цифру для Середземного моря, водночас концентрації деяких речовин-забрудників перевищують безпечні норми.

Про це свідчить дослідження, що проводилося в рамках проєкту ЄС/ПРООН «Посилення екологічного моніторингу Чорного моря: обрані заходи» (EMBLAS-Plus).

83% морського сміття, знайденого в Чорному морі, складає пластик, причому такі великі річки як Дунай та Дністер несуть в море від 6 до 50 одиниць сміття на годину. Кількість морського сміття в Чорному морі майже вдвічі перевищує аналогічну цифру для Середземного моря (90.5 до 50 одиниць сміття / км2).

А концентрації деяких головних шкідливих хімічних сполук, які становлять загрозу життю морської фауни та людини, вищі за допустимі норми токсичності. Більше інформації про результати досліджень можна отримати на сайті проекту.

Як зазначають в Представництві ЄС, дослідження проводилися в прибережних водах Грузії, України та Росії, а також у відкритому морі спільно з Українським науково-дослідним центром екології моря, Інститутом морської біології НАНУ та Одеським національним університетом ім. І.І. Мечнікова та іншими партнерами протягом 2017-2019 рр.

«Отримані результати досліджень стануть основою для розробки науково обґрунтованої Програми заходів щодо покращення стану Чорного моря, а також для глобального розуміння поточних ризиків та загроз морським екосистемам», – зазначив д-р Ярослав Слободнік, керівник групи експертів проекту.