Новини
За кордоном

«Книга мертвих» та сотні інших артефактів: нові знахідки в Єгипті


Давня Саккара не перестає дивувати археологів історичними «скарбами».

Фото: Facebook/Ministry of Tourism and Antiquities

Стародавні саркофаги, статуї, іграшки, похоронні маски та інші артефакти, включаючи папірус з «Книги мертвих», були виявлені при розкопках некрополя в Саккарі, в 30 кілометрах на південь від Каїра. За оцінками експертів, знахідкам близько чотирьох тисяч років, пише видання DW.

Як повідомляли в «Погляді», восени в Єгипті відкрили саркофаг з 2500-річною мумією, через деякий час була знайдена ще одна таємна гробниця. Пізніше стало відомо, що деякі з прадавніх саркофагів були запечатані «прокляттям».

Наразі ж серед нових знахідок Єгипту опинився чотириметровий сувій папірусу з «Книги мертвих». Стародавні єгиптяни вірили, що гімни і тексти з «Книги мертвих» допомагають покійному пройти через підземний світ.

За словами знаменитого єгиптолога Захі Хавасса, знахідки належать до Шостої династії, яка правила Єгиптом з 2323 року до нашої ери до 2150 року до н. е.

Нагадаємо, днями у Сахарі випав сніг.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.