Кличко розповів, скільки у столиці тестів на COVID-19
Міський голова Києва пояснив, кому роблять тести на коронавірус, куди звертатися у випадку відмови у тестуванні, і чому тести не можна придбати в аптеці
Куди звертатися людям, яким відмовили у тестах на коронавірус? І чому в столиці не роблять масового тестування? Таке запитання надійшло міському голові Києва Віталію Кличку під час онлайн прес-брифінгу щодо ситуації в Києві в умовах запроваджених протиепідемічних заходів та обмежень, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусної інфекції (COVID-19).
Кличко пояснив, що необхідність тестування на коронавірус може визначити тільки лікар – сімейний або інфекціоніст. «У столиці роблять тести всім, хто отримав направлення, хто звернувся з симптомами, схожими на COVID-19 насамперед до свого сімейного лікаря. Є чимало випадків, коли люди просять зробити їм тест, аби перевірити себе, але ж треба розуміти, що тести, які з такими складнощами закуповує місто, можуть знадобитися справді хворій людині», зауважив міський голова Києва.
Також він порадив людям, які мають підстави для проведення тесту, а їм відмовили, звертатися на гарячу лінію 15-51, або на гарячу лінію Міністерства охорони здоров’я 0 800 505 201.
«Щодо масового тестування усіх киян, на думку лікарів робити це не доцільно. Та й організаційно це забезпечити практично неможливо. Жодна країна не забезпечує масового скринінгового тестування усіх громадян. Це підтверджують і фахівці ВООЗ, і китайські лікарі, з якими ми консультуємось», зауважив міський голова Києва.
Відповідаючи на запитання про те, чи може людина у Києві вільно купити в аптеці тест на коронавірус, Кличко повідомив, що купити тест і зробити його самостійно неможливо. Експрес-тести роблять тільки лікарі в медичних закладах столиці. І пояснив, що пацієнтам з симптомами захворювання лікарі мають спочатку зробити експрес-тест на коронавірус, якщо він позитивний – тоді вже беруть зразок для ПЛР-тесту, для лабораторного дослідження, щоб підтвердити чи спростувати діагноз. Експрес-тестів, за допомогою яких встановлюють попередній діагноз, у столиці зараз 13 тисяч. Цього на даний момент достатньо. ПЛР-тестів у лікарнях міста та лабораторному центрі вже зроблено понад 3,5 тисячі. Кількість цих тестів у столиці також достатня.
«Щодо ПЛР-тестів українського виробництва – в Україні таких тестів поки що немає. Наскільки я знаю, МОЗ замовило 2 млн тестів вітчизняним інститутам і наступного тижня очікують першу партію – 20 тисяч. Наскільки вони будуть якісними і ефективними – побачимо під час використання», зазначив Кличко.