Новини
Суспільство
Київ
Політика

Київ: Кличко хоче позиватися до Конституційного суду щодо розподілу податків

11.03.2021 Косянчук Інна 0

Столиця торік спрямувала до Держбюджету 562 млрд грн податків. А місту при цьому залишили тільки 49 млрд.

Фото з сайту kiev.klichko.org

Столиці залишили менше 10% коштів, спрямованих у минулому році до Держбюджету. Так, з 562 млрд грн зібраних податків місту залишили лише 49 млрд грн.

Про це міський голова Києва Віталій Кличко заявив на засіданні Київради під час обговорення включення до порядку денного проєкту звернення Київської міської ради щодо внесення до Конституційного суду України конституційного подання про визнання неконституційною норми Бюджетного кодексу про зарахування до бюджету столиці всього 40% ПФДО, у той час, коли до бюджетів інших українських міст зараховують 60% такого податку, повідомив Офіційний портал Києва.

Йдеться про проєкт звернення до президента України, парламенту і його депутатських фракцій та груп у парламенті, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо внесення до КСУ конституційного подання про визнання таким, що не відповідає Конституції України пункту 1-1 частини 1 ст. 64 Бюджетного кодексу України. 

Кличко повідомив, що після того, як із 562 млрд грн податків, зібраних торік у столиці, місту залишилось 49 млрд, за рахунок трансфертів з Держбюджету Київ отримав 8,5 млрд.

«Тому розмови що, мовляв, Київ дотують, дають багато коштів - не відповідають дійсності. Давайте відверто говорити, що Київ формує більшу частину Держбюджету. Але нам потрібні справедливі умови формування бюджету столиці.  Бо багато питань, що стосуються забезпечення життєдіяльності міста, ми не можемо реалізувати через недостатність фінансового ресурсу. Тому це звернення вкрай важливе. І я неодноразово підіймав питання щодо ПДФО на зустрічах і з президентом, з прем'єром та головою Верховної Ради»,

Віталій Кличко

Мер зауважив, що якщо столицю не почують, потрібно буде переходити до активніших дій у відстоюванні інтересів та розвитку столиці.  

А нині у Києві ремонтують столичний шляхопровід: у квітні обмежать рух на Кільцевій дорозі. Також відомо, що Укравтодор і УЗ підписали меморандум щодо завершення будівництва Дарницького мосту у Києві.

Нагадаємо, Укравтодор також звернувся до КМДА з пропозицією забрати на баланс держави Подільсько-Воскресенський міст. Натомість Київський міський голова Віталій Кличко відмовився від пропозиції, адже це значно відтермінує добудову мостового переходу, поки пройдуть всі бюрократичні процедури, передбачені законом.

«Погляд» розповідав, що наступного тижня, з 15 по 19 березня, стартуватимуть 32 аукціони, зокрема держава виставила на аукціон і майно Києва та Київщини.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.