Новини
Довкілля
Земля
Світ-суспільство

Кліматологи ООН готові зупинити глобальне потепління за $ 300 мільярдів

25.10.2019 Бобрик Юлія 0

Вчені з Організації Об'єднаних Націй бачать ключ вирішення проблеми у відновленні ґрунтів.

ZHANGYE, March 13, 2019 -- People pave straw checkerboard barriers to prevent and control desertification in Linze County of Zhangye City, northwest China's Gansu Province, on March 12, 2019. Linze County is located on the border of Badain Jaran Desert. In recent years, local authority continues to promote anti-desertification efforts, and a total of 274,000 mu (about 18,267 hectares) trees have been planted, with shelterbelt system reaching 189 kilometers. (Xinhua/Wang Jiang) (Xinhua/ via Getty Images)

Кліматологи з ООН вважають, що зупинити глобальне потепління на планеті можна за допомогою відновлення функцій ґрунту.

Рене Кастро Салазар, помічник генерального директора Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН, повідомив що близько двох мільярдів га землі в світі були пошкоджені в результаті неправильного використання, надмірного випасу худоби, вирубки лісів та інших, в значній мірі, людських чинників. На його думку, близько 900 мільйонів га можуть бути відновлені.

«Ми втратили біологічну функцію ґрунтів і повинні повністю змінити це», – Баррон Джей Орр, провідний науковий співробітник Конвенції ООН по боротьбі з опустелюванням.

Ідея полягає в тому, що рослини і дерева на відновленій землі будуть перетворювати достатню кількість вуглецю в біомасу для стабілізації викидів CO2. Вуглець буде вилучатись з атмосфери і накопичуватися в ґрунті. Це дозволить призупинити глобальне потепління на 15-20 років, що дасть світу час для впровадження вуглецево-нейтральних технологій.

«З політичною волею і інвестиціями в розмірі близько 300 мільярдів доларів цієї мети можна досяти. Ми будемо використовувати варіанти з найменшими витратами, які у нас є, чекаючи, коли технології в галузі енергетики і транспорту дозріють і будуть доступні на ринку. Це стабілізує атмосферні зміни на 15-20 років», – розповіла Кастро Салазар виданню Time.