Київські митники вилучили з посилки старовинні артефакти
Працівники столичної митниці вилучили з посилки старовинні сокири козацької доби та Київської Русі.
Про це повідомили на сторінці Київської митниці.
Сокири без топорища з ознаками старовини митники виявили у трьох посилках, які прямували від одного відправника з Дніпропетровщини до США.
Предмети задекларували як декоративні.
Артефакти спрямували на експертизу до Національного військово-історичного музею України для встановлення належності їх до культурної цінності.
За результатами експертизи виявлені митниками предмети — автентичні старовинні сокири з кричного заліза археологічного походження.
Артефакти виготовили методом ручного кування та ковальського зварювання з використанням технологій доіндустріального періоду.
Сокири досі мають гострі леза, які зберегли первинну конфігурацію, і є сліди часткової реставрації.
Найбільшу з виявлених сокир, довжиною 20,5 см, визначили як сокиру доби козацтва, під умовною назвою “горбач”.
Вік артефакту — XVI-початок XVII ст., цю важку робочу сокиру пов’язують з лісорубними або теслярськими роботами.
Дві менших сокири експерти визначили як робочі, теслярські сокири доби Київської Русі — X-XIII ст. Їх також могли використовувати як бойову зброю.
Відправник не має дозвільних документів на відправку стародавній цінностей за кордон, тож щодо нього склали протоколи про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України.
Сокири вилучили до винесення судом рішення у справах.
Вивезення артефактів із території України є не поодинокими випадками:
Нещодавно старожитності вилучили столичні митники з декількох посилок, які прямували до США. За словами правоохоронців, їм вдалося запобігти черговій спробі незаконного вивезення за кордон історичних артефактів, серед яких ікона "Господь Вседержитель", знаменитої борисівської іконописної школи, а також 12 стародавніх автентичних предметів особистого благочестя та особистого вжитку археологічного походження.
Київські митники стали на заваді незаконному переміщенню у двох міжнародних поштових відправленнях до Німеччини сотні археологічних предметів, які становлять культурну та історичну цінність. Це стародавня метальна зброя, знаряддя праці та елементи одягу, що датуються від VIII ст. до н.е. — XIII ст. н.е.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.