Новини
Обухів
Культура

Київські майстри відтворили старовинний вітряний млин із Обухівщини в мініатюрі

Модель вражає точністю виконання.

Київські майстри відтворили старовинний вітряний млин із Обухівщини в мініатюрі - зображення
Фото: Facebook Miniland.UA

Старовинний вітряний млин з села Пустовіти, Обухівського району, відтворили в мініатюрі, повідомляють на Facebook-сторінці Miniland.UA. Знаний на всю Київщину український «голландець» завдяки ентузіастам і майстрам своєї справи тепер красується й у столиці.  

Обрали об’єкт з Обухівщини в якості прототипу не випадково, адже «Млин Дриги», який у 1902 році побудував місцевий майстер Кузьма Дрига після мандрівки в Голландію, на ті часи не можливо було знайти в усім краї.

«Це був унікальний проєкт на той час, який не мав аналогів у регіоні. У Пустовіти на помел пшениці з’їжджалися мешканці з усіх сусідніх сіл».

Miniland.UA

В наступному році українському «голландцю» виповнюється 100 років, а будівлю вдалося зберегти практично в первісному вигляді. Наразі це знаний на Київщині туристичний об'єкт, куди приїжджають люди, щоб побачити автентичний процес виготовлення борошна.

Нагадаємо, у столиці будівля КМДА засяяла кримськотатарським орнаментом Орьнек, який 16 грудня включили до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.