Новини
Події
Київ

У столиці будівля КМДА засяяла кримськотатарським орнаментом Орьнек

Цей орнамент вчора включили до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

У столиці будівля КМДА засяяла кримськотатарським орнаментом Орьнек - зображення
Фото: КМДА

Ввечері 16 грудня будівлю Київської міської державної адміністрації прикрасила проекція орнаменту Орьнек, який внесено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства. Про це повідомила пресслужба КМДА.

До списку ЮНЕСКО український елемент «Орьнек – кримськотатарський орнамент та знання про нього» було включено під час 16-ї сесії Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що відбулася 16 грудня в Парижі.

«Орьнек –четвертий елемент української культури, внесений до Репрезентативного списку ЮНЕСКО нематеріальної культурної спадщини людства. Орнамент Орьнек є важливим для сучасної кримськотатарської культури та є унікальною складовою культури, мистецтва та історії України».

КМДА

До списку світової спадщини ЮНЕСКО також свого часу були включені: Петриківський розпис як феномен українського декоративно-орнаментального малярства (2013 р.) і «Традиція Косівської мальованої кераміки» (2019 р.) та Козацькі пісні Дніпропетровщини (2016 р.).

Нагадаємо, днями під обваленим асфальтом у Києві знайшли залишки старовинного маєтку.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.