Новини
Київщина
Здоров'я

Київщина на 3 місці в країні за кількістю проведених трансплантацій

06.01.2022
Водночас за пів року пристоличний регіон став першим в Україні за кількістю проведених мультиорганних вилучень донорських органів, коли в одного донора забирають одразу декілька органів, щоб пересадити їх пацієнтам.

Київщина на 3 місці в країні за кількістю проведених трансплантацій - зображення
Фото: pixabay

Як повідомила пресслужба КОДА, за пів року роботи Київщина встигла посісти третє місце в країні по виконаних трансплантаціях і перше по мультиорганних вилученнях.

Зокрема, медики відділення трансплантації органів, хірургії печінки та підшлункової залози клінічної обласної лікарні виконали 41 пересадку нирки та 15 мультиорганних вилучень, а також передали для пересадки в інші центри сім сердець і сім печінок, що є абсолютним рекордом в Україні.

"Відділення трансплантації нашої обласної клінічної лікарні має великі перспективи. Тому завдання центральної та обласної влади – надати нашим медикам необхідну підтримку", – зазначив голова КОДА Василь Володін.

Серед таких кроків: реконструкція приміщень для розширення операційного блоку, дооснащення необхідним медичним обладнанням та засобами медпризначення, навчання спеціалістів відповідного напрямку.

В КОДА нагадали, що відділення трансплантації органів, хірургії печінки та підшлункової залози почало працювати на базі Київської обласної клінічної лікарні лише в травні 2021 року.

Зазначимо, президент Володимир Зеленський підписав закон про трансплантацію. Відтепер Українці тепер можуть через портал "Дія" дати згоду або незгоду на те, щоб у випадку смерті в них вилучили органи для трансплантації.

Також відомо, що торік в Україні виконано понад 300 трансплантацій. Це вдвічі більше, ніж у 2020 році, та майже вчетверо більше, ніж у 2019-му.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.